myPhone 1040 senior - komórka dla starszych

myPhone 1040 senior - komórka dla starszych

10.11.2009 14:11, aktual.: 10.11.2009 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, polski producent wprowadza całą linię przyjaznych telefonów do... dzwonienia. Nowym przedstawicielem linii SimpleLife jest myPhone 1040 senior. Dostępny będzie za jedyne 249 złotych.

myPhone 104. senior jest urządzeniem zaprojektowanym z myślą o starszych użytkownikach, zwłaszcza tych nie używających do tej pory telefonu komórkowego. Wyglądem przypomina telefon stacjonarny – ma duże jak na komórkę wymiary i wyposażony jest w podstawkę podłączoną do ładowarki.

W urządzeniu umieszczono duże klawisze z wyraźnym opisem. Są one praktyczne w użyciu, ułatwiają wybór właściwego numeru ograniczając możliwość przypadkowego wciśnięcia kilku naraz. Obsługa blokady klawiatury została rozwiązana za pomocą przełącznika suwakowego. W telefonie zaimplementowano proste w obsłudze i funkcjonalne menu, doskonale widoczne na czytelnym, monochromatycznym podświetlanym wyświetlaczu o rozdzielczości 128x6. pikseli.

Obraz
© (fot. myPhone)

W myPhone 104. senior znalazł się także przycisk SOS, pozwalający na zawiadomienie w razie potrzeby osoby najbliższej. Po przytrzymaniu przez ok. 3 sekundy tego przycisku, telefon najpierw wysyła SMS-a alarmowego o wprowadzonej wcześniej treści na zdefiniowany numer, następnie włącza sygnał alarmowy i nawiązuje połączenie z numerem alarmowym. Telefon posiada również dwa klawisze szybkiego wybierania, do których użytkownik również może przypisać dowolne numery – do kogoś z rodziny, znajomego, opiekuna, czy lekarza. Funkcjonalnymi dodatkami są wbudowana latarka, zegar i alarm, umożliwiający ustawienie trzech różnych terminów.

myPhone 104. senior ma wymiary 130x51x17mm, waga – 100g. Telefon wyposażono w baterię litowo-jonową o pojemności 1050 mAh. Czas czuwania telefonu przy określonych warunkach nawet do 12 dni, czas rozmów – do 260 minut.

Telefon jest drugim po myPhone 105. simply przedstawicielem Simple Life. To nowa linia produktów wprowadzona na rynek przez myPhone, charakteryzująca się prostotą, funkcjonalnością oraz niezwykle łatwą obsługą. Urządzenia z tej serii umożliwiają kontaktowanie się z innymi w sposób prosty i przyjazny dla użytkownika. Kolejne urządzenie z tej serii – myPhone 1070 chiaro - pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Producent wprowadził także dłuższy czas obowiązywania gwarancji: na urządzenia z tej serii obowiązuje 36-miesięczny okres gwarancji, w tym 2. miesiące w systemie door-to-door.

myPhone 1040 senior trafi do sprzedaży detalicznej już 12 listopada. Sugerowana cena detaliczna myPhone 1040 senior – 249 złotych brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)