myPhone C-Smart III z kartą startową tuBiedronka za 199 zł

myPhone C-Smart III z kartą startową tuBiedronka za 199 zł
08.02.2016 13:05
myPhone C-Smart III z kartą startową tuBiedronka za 199 zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

8 lutego do sklepów Biedronka trafił telefon myPhone C-Smart III wraz z kartą startową tuBiedronka. Ten bardzo podstawowy smartfon dostępny jest w cenie 199 złotych.

Smartfon C-smart III to jeżeli chodzi o smartfony absolutnie najniższa półka – przy tej cenie trudno się jednak spodziewać czegoś innego. Procesor taktowany zegarem 1,0 Ghz, 512 MB RAM-u i 4 GB wbudowanej pamięci nikogo raczej na kolana nie rzucą – mówiąc delikatnie. Szczęśliwie urządzenie wyposażono w czytnik kart microSD do 32 GB, pamięć na zdjęcia czy multimedia można więc nieco rozszerzyć.

Telefon wyposażony jest w wyświetlacz o rozdzielczości 400 x 800 pikseli, któremu daleko będzie do ostrości i wyrazistości ekranów droższych smartfonów. Całość uzupełnia aparat o matrycy 2 MP, który sprawdzi się chyba tylko w przypadku niewielkich zdjęć do udostępniania na portalach społecznościowych.

Telefon pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.4 Kitkat, po którym przy tej specyfikacji sprzętowej raczej trudno spodziewać się szybkiego i płynnego działania, ale w podstawowych zadaniach powinien się sprawdzać.

Przy tym wszystkim pamiętać jednak należy o jednym – cenie. 199 złotych to naprawdę niewiele, a za te pieniądze trudno spodziewać się czegoś lepszego. W taki segment cenowy topowi producenci nawet nie próbują się "zapuszczać", więc jeżeli zależy wam przede wszystkim na oszczędności i nie macie w stosunku do telefonu jakichś szczególnych oczekiwań, to w codziennym użytkowaniu C-smart III może się okazać _ wystarczający _.

Należy tu przy tym pamiętać, że już za 300-400 złotych więcej kupić można telefon wyraźnie lepszy – jak chociażby testowane przez nas we wrześniu zeszłego roku LG Spirit i Leon albo podejść do sytuacji od jeszcze innej strony – poszukać flagowca sprzed paru lat, który może się okazać wyraźnie lepszy od nowych modeli z niższej półki w tej samej cenie.

[

Zobacz także: Warto poczekać od premiery? Topowe smartfony w tej chwili tańsze nawet o tysiąc złotych. Sprawdzamy! ](http://tech.wp.pl/warto-poczekac-od-premiery-topowe-smartfony-w-tej-chwili-tansze-nawet-o-tysiac-zlotych-sprawdzamy-6035080765018753g)Zobacz także: Warto poczekać od premiery? Topowe smartfony w tej chwili tańsze nawet o tysiąc złotych. Sprawdzamy!

Również tutaj mówimy jednak o wydatku rzędu minimum 600-800 złotych. Jeżeli macie naprawdę napięty budżet, to 200 złotych za myPhone'a C-Smart III może się okazać atrakcyjną propozycją. Miejcie jednak świadomość tego, za co płacicie.

_ Dominik Gąska _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)