mPay idzie na giełdę i rozmawia z pozostałymi operatorami

mPay idzie na giełdę i rozmawia z pozostałymi operatorami

29.10.2007 14:59

mPay złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego i chce pozyskać z giełdy kilkanaście mln zł. Spółka prowadzi też rozmowy na temat wdrożenia swojego systemu płatności mobilnych u pozostałych operatorów - poza Plusem, u którego system już działa.

_ Rozmowy są prowadzone ze wszystkimi (pozostałymi) operatorami, także z Play. Na razie za wcześnie mówić, kiedy ta usługa pojawi się u innych operatorów, ponieważ to zależy od planów operatorów i od przebiegu procesu negocjacji. Proces negocjacji przebiega bardzo dobrze, ale na wdrożenie usługi potrzeba czasu, mogę powiedzieć, że jakieś kilka miesięcy _ - powiedział wiceprezes mPay Sylwester Janik.

mPay informował wcześniej, że spodziewa się 50 tys. użytkowników tej usługi mobilnych płatności do końca 2007 roku, a do końca 2008 roku ma być ich milion. Na początku października mPay informował, że ma 70-80 punktów, w których można płacić w ten sposób, a do końca roku planuje, żeby to było 600-650 punktów.

Zgodnie z prognozami mPay w ciągu następnych pięciu lat z tej usługi będzie korzystać około 9 mln użytkowników telefonów komórkowych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)