Jaką ofertę warto dziś wybrać: abonament, mix, czy "na kartę"?

Jaką ofertę warto dziś wybrać: abonament, mix, czy "na kartę"?

Jaką ofertę warto dziś wybrać: abonament, mix, czy "na kartę"?
22.10.2015 16:24, aktualizacja: 23.10.2015 10:37

Wszechobecne reklamy przekonują nas, że oferty przygotowane przez operatorów telekomunikacyjnych oferują nam praktycznie wszystko i to za darmo. Czy tak jest jednak w rzeczywistości?

Klienci muszą się zmierzyć z prostymi na pierwszy rzut oka cennikami, porównać mnóstwo taryf, ale także zapisów „małym druczkiem”. Wówczas może się okazać, że operator chwalił jako darmowe usługi coś, co w rzeczywistości jest płatne, albo że te same usługi, które są darmowe przy umowie abonamentowej, słono kosztują w usługach typu „na kartę”. Stopień skomplikowania taryf, choćby to do kogo możemy dzwonić w ramach „darmowych” minut jest często skomplikowany. Co zatem wybrać? Czy warto podpisać umowę na dwa lata i dzięki temu kupić znacznie taniej telefon, czy też lepiej wybrać ofertę typu mix lub na kartę, a telefon kupić w sklepie? Do tego dochodzi wybór operatora – który będzie dla nas najlepszy? Klasyczny operator dysponujący własną infrastrukturą, czy też może operator wirtualny? Spróbujemy także odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać ofertę dla siebie i która będzie dla nas najbardziej korzystna. Czy jakość usług wszędzie jest taka sama? Czy zasięg wszystkich sieci jest porównywalny i kryterium ilości
nadajników ma jeszcze jakiekolwiek znacznie? Czy każdy z nas potrzebuje ogromnej ilości darmowych minut, sms-ów i wielkich pakietów internetowych? Często okazuje się, że nie i płacimy za pakiety, które nie są nam do niczego potrzebne.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)