Monitor Acer GD245HQ - rewolucja 3D w grach wideo

Monitor Acer GD245HQ - rewolucja 3D w grach wideo

04.01.2010 12:16, aktual.: 04.01.2010 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer wprowadził na rynek nowy monitor w zestawie ze specjalnymi okularami. Dzięki technologii nVidia 3D Vision monitor jest w stanie generować obrazy 3D.

Trzeci wymiar rewolucjonizuje koncepcję „interfejsu użytkownika”, wprowadzając wrażenie „głębi”. wszystkich widocznych powierzchni. Tu właśnie wkracza Acer GD245HQ: ekran 3D LCD o przekątnej 23,6”, idealny do gier i filmów, przenoszący widza w sam środek obrazu.

Doznania w trzech wymiarach zapewnia technologia nVidia 3. Vision, która stwarza wrażenie głębi poprzez połączenie trzech prostych elementów: odpowiedniego ekranu obsługującego tę technologię, komputera z kompatybilną kartą graficzną oraz specjalnych okularów 3D.

Obraz
© (fot. Acer)

W modelu GD245HQ zastosowano następujące rozwiązania: ekran w formacie 16:9 z rozdzielczością 1920x1080. odświeżanie 120Hz stanowiące wymóg w przypadku efektu 3D; czas odpowiedzi 2ms; łącze HDMI z obsługą HDCP; kontrast dynamiczny 80 000:1 w technologii Acer Adaptive Contrast Management, zapewniającej zrównoważenie kontrastu przy braku równowagi między jasnymi a ciemnymi elementami obrazu.

Okulary 3. z dwiema soczewkami zsynchronizowanymi przez procesor stanowią nieodłączny element technologii stereoskopowej.

Każdy obraz jest wyświetlany dwukrotnie –. raz dla prawego oka, raz dla lewego, co powoduje przesunięcie jednej klatki obrazu względem drugiej. Procesor wysyła tę informację do urządzenia Acer GD245HQ, które pracuje z częstotliwością 120 Hz i wysyła klatki parzyste do lewego oka, a nieparzyste do prawego. Zadaniem okularów 3D jest zsynchronizowanie swojej pracy z wyświetlaniem klatek poprzez zsynchronizowane otwieranie i zamykanie prawej lub lewej soczewki (z częstotliwością 60 Hz na soczewkę) tak, aby wywołać wrażenie oglądania obrazu stereoskopowego z prawdziwą głębią, która przenosi gracza w prawdziwy wymiar 3D. Okulary wykorzystują zasilany akumulatorowo nadajnik podczerwieni połączony z komputerem za pomocą portu USB.

Cena monitora Acer GD245HQ wynosi 1 399 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)