Acer GN245HQ - monitor 3D z technologią NVIDIA HDMI 3D

Acer GN245HQ - monitor 3D z technologią NVIDIA HDMI 3D

Acer GN245HQ - monitor 3D z technologią NVIDIA HDMI 3D
Źródło zdjęć: © Acer
14.02.2011 13:53, aktualizacja: 14.02.2011 14:09

Firma Acer zaprezentowała monitor 3D GN245HQ z technologią NVIDIA HDMI 3D. Pozwala on na wykorzystanie możliwości stereoskopowego obrazu. Producent zapewnia, że sprawdzi się w grach oraz podczas oglądania...

Firma Acer zaprezentowała monitor 3D GN245HQ z technologią NVIDIA HDMI 3D. Pozwala on na wykorzystanie możliwości stereoskopowego obrazu. Producent zapewnia, że sprawdzi się w grach oraz podczas oglądania filmów.

Nowy monitor Acer umożliwia wyświetlanie obrazu 3. w rozdzielczości Full HD. Został wyposażony w wejścia HDMI 3D i DVI-DL (dual link) oraz technologię NVIDIA 3D. Dołączone do zestawu okulary NVIDIA 3D z aktywną migawką współpracują z nadajnikiem podczerwieni wbudowanym w monitor. Możliwość jednoczesnego używania kliku par sprawia, że okulary te pozwalają na oglądanie filmów lub granie w kilkuosobowym gronie.

Ponadto, ze względu na wbudowany nadajnik podczerwieni oraz wejście HDMI 3D, monitor GN245HQ może być używany niezależnie od komputera, pozwalając na wyświetlanie stereoskopowych audycji z tunera TV, filmów 3D z odtwarzacza Blu-ray, zdjęć z cyfrowego aparatu 3D, a także podłączenie konsoli do gier.

Monitor ten nadaje się także do zastosowań edukacyjnych, ponieważ umożliwia korzystanie z nowych, atrakcyjniejszych metod nauczania, takich jak aplikacje z przestrzennym obrazem, przenoszące widza w sam środek stanowiska archeologicznego, do wnętrza ludzkiego ciała lub pokazujące budowę wszechświata.

Udoskonalona technologia 3. nie jest jedynym atutem GN245HQ. Monitor ma parametry, takie jak współczynnik kontrastu 100 milionów :1 zapewniający wyraźny obraz, czy czas reakcji 2 ms gwarantujący płynne odtwarzanie ruchu podczas dynamicznych gier. Ponadto jest wyposażony w panel z podświetleniem LED o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), przekątnej 23,6 cala i formacie 16:9, dzięki czemu nadaje się do wyświetlania kinowych filmów oraz współpracy ze źródłami sygnału 1080p. Częstotliwość odświeżania 120Hz pozwala uzyskać realistyczne efekty stereoskopowe.

GN245HQ zalicza się do rodziny monitorów EcoDisplay. Dążenie do ograniczania niekorzystnego wpływu na środowisko jest obowiązkiem każdego z nas. Firma Acer chwali się, że projektuje energooszczędne monitory, które nie zawierają rtęci oraz są wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. W celu obniżenia poboru mocy, wybrane modele są wyposażone podświetlenie z białymi diodami LED, natomiast w innych zmniejszono liczbę lamp z czterech do zaledwie dwóch. Dzięki temu, zużycie energii może zmniejszyć się nawet o 68%. Ponadto, diody LED nie zawierają rtęci, są bezpieczniejsze dla środowiska, a także pozwalają na uzyskanie wyższej jakości obrazu. Monitory Acer 3D spełniają wymagania norm branżowych, także dyrektywy RoHS (dotyczącej ograniczenia stosowania substancji niebezpiecznych) oraz normy ENERGY STAR.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)