Projektory wideo z serii Acer P7

Projektory wideo z serii Acer P7

Projektory wideo z serii Acer P7
Źródło zdjęć: © Acer
22.11.2010 10:59

Projektory Acer P7200i, P7203, P7205 oraz P7500 zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników w korporacjach i instytucjach edukacyjnych oraz zapewnieniu najwyższej jakości obrazu. Dzięki temu nadają się do zastosowań w salach konferencyjnych i dużych pomieszczeniach. Ponadto, wyróżniają się łatwą obsługą, bogatym wyborem funkcji, a także szerokimi możliwościami instalowania

Wszystkie projektory z serii P7 są wyposażone w odchylany obiektyw nowego typu, który można przesuwać w poziomie lub pionie wewnątrz obudowy urządzenia. Dzięki temu, można uzyskać obraz o prawidłowych proporcjach bez przemieszczania projektora. Odchylany obiektyw zwiększa swobodę instalowania w salach konferencyjnych i dużych salach wykładowych, a także eliminuje zniekształcenia obrazu.

Obraz
© (fot. Acer)

Dzięki karcie sieciowej oraz funkcjom sterowania projekcją, projektory Acer umożliwiają prowadzenie prezentacji oraz wyświetlanie filmów z dowolnego miejsca. Wszystkie modele z serii P7 są wyposażone w system sieciowy Crestron, umożliwiający zdalne sterowanie pracą projektora. Rozwiązanie to pozwala między innymi na monitorowanie urządzenia, zdalne włączanie/wyłączanie (w tym ze sterowaniem czasowym), zdalne zarządzanie projekcją, sterowanie kilkoma projektorami, wyświetlanie informacji alarmowych, komunikowanie się z administratorem systemu, przesyłanie ostrzeżeń pocztą elektroniczną, itp. Ponadto, funkcja Remote Desktop umożliwia zdalny dostęp do każdego komputera z uruchomionym programem Acer eProjection i podłączonego do projektora poprzez sieć LAN. Dzięki niej, po podłączeniu klawiatury i myszy projektor umożliwia korzystanie z komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu.

Projektor Acer P7200. został wyposażony w bezprzewodowe łącze w standardzie 802.11b/g/n, które umożliwia kilku użytkownikom wyświetlanie obrazu z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, natomiast token „Plug & Show” pozwala na łatwe skonfigurowanie i nawiązanie połączenia bezprzewodowego. Funkcja MobiShow umożliwia natomiast bezprzewodowe przesyłanie obrazu ze smartfona.

Projektory P7 są przystosowane do efektywnego zarządzania poprzez sieć LAN. Ponadto, zastosowano w nich funkcję USB Slide Show, która zapewnia większą swobodę wyświetlania filmów i prezentacji. Dzięki temu, projektor współpracuje z funkcją Presentation To Go, umożliwiająca wyświetlanie zdjęć i pokazów PowerPoint bezpośrednio z pamięci USB, bez użycia komputera.

Projektory z serii P7 są wyposażone w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Jak zapewnia producent, dzięki nowemu rozwiązaniu uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Ponadto, funkcja Acer eView Management automatycznie dostosowuje jasność do rodzaju wyświetlanego obrazu.

W projektorze P750. zastosowano też technologię DynamicBlack, która znacznie zwiększa kontrast przez dynamiczne dostosowywanie przesłony do poszczególnych obrazów. Projektor odtwarza więc optymalne poziomy czerni przy zachowaniu oryginalnej jasności białych obszarów, co przekłada się na wyraźny obraz i pozwala na uzyskanie współczynnika kontrastu nawet 40000:1.

Obraz
© (fot. Acer)

Z biegiem czasu, jakość kolorów wyświetlanych przez projektor może ulegać pogorszeniu, wskutek czego obraz nabiera żółtego lub zielonego zabarwienia. W celu zapewnienia niezmiennej jakości obrazu nawet po długim okresie eksploatacji, w projektorach Acer są obecnie stosowane technologie ColorSafe II oraz DLP, a także funkcja kompensowania kolorów w układzie optycznym. Dzięki temu odwzorowanie barw praktycznie nie pogarsza się z biegiem czasu.

Dwa porty HDMI pozwalają na łatwe podłączanie najnowszych źródeł cyfrowego sygnału, natomiast funkcja True 24. zapewnia optymalną ostrość kinowych filmów. Dzięki temu, projektor zapewnia pełną satysfakcję z wyświetlania filmów o dużej rozdzielczości. Projektory z serii P7 są wyposażone nie tylko w tradycyjne, analogowe i cyfrowe, wejścia wideo, lecz również współpracują ze źródłami sygnału podłączanymi do portu USB. Aby wyświetlać obraz z komputera PC, wystarczy podłączyć go do projektora kablem USB. W projektorach tych zastosowano też nowoczesną lampę o jasności do 5500 lumenów ANSI.

Ponadto, projektor P750. jest wyposażony w układ DLP o podstawowej rozdzielczości FullHD 1080p. Dzięki temu, podczas odtwarzania najnowszych nagrań o dużej rozdzielczości, na ekranie można dostrzec każdy szczegół z materiału źródłowego.

W celu zapewnienia komfortu użytkowania oraz większej użyteczności, w projektorach z serii P7 zastosowano lampę wkładaną z boku, która jest znacznie wygodniejsza od tradycyjnej, wkładanej od dołu. Dzięki temu, lampę można łatwo wymienić nawet wtedy, gdy projektor jest zamontowany na suficie.

Projektory z serii P7 są też wyposażone w gniazdo, do którego można podłączyć przewodowy pilot zdalnego sterowania z kablem o długości do 2. m. Sterowanie przewodowe zapewnia lepszą kontrolę nad urządzeniami w sali konferencyjnej, ułatwia obsługiwanie projektora z większych odległości, a także znacznie ułatwia instalowanie projektora w dużych pomieszczeniach.

Oprócz tego, projektory P7 są wyposażone w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która zmniejsza o 8. proc. pobór mocy w trybie gotowości. Poza tym, gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO. W rezultacie pobór mocy może zmniejszyć się nawet o 20 proc. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem Acer ePower Management służącym do konfigurowania ustawień oszczędzania energii.

Projektory z serii P7 są objęte 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin. Ceny poszczególnych modeli wynoszą odpowiednio:
Acer P7200i - 6319 zł
Acer P7203 - 7099 zł
Acer P7205 - 7919 zł
Acer P7500 - 9999 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)