Microsoft w sądzie za błędy w oprogramowaniu

Microsoft w sądzie za błędy w oprogramowaniu

Microsoft w sądzie za błędy w oprogramowaniu
11.09.2009 17:00, aktualizacja: 14.09.2009 11:56

Do sądu w Kalifornii wpłynął pozew zbiorowy przeciwko koncernowi Microsoft oraz firmie Bungie. Sprawa jest nietypowa i dotyczy gry Halo, która podobno powoduje problemy z konsolą Xbox 360.

Pozew zbiorowy przeciwko Microsoftowi i Bungie został wniesiony do sądu w Kalifornii przez grupę fanów Halo. Gracze są rozczarowanych faktem, że Halo wciąż jest powodem nieustannych problemów z ich konsolami Xbox 360.

W pozwie przeciwko wydawcy i producentowi Halo czytamy: "oskarżeni powinni być świadomi tego, że sprzedawali Halo 3 jako kompatybilne z konsolą Xbox 360. a kupujący polegali na ich umiejętnościach i deklaracjach świadczących o wysokiej jakości produktu. Jednakże Halo 3 nie jest kompatybilne z konsolą Xbox 360, a uruchamianie gry na tej platformie powoduje często "zawieszanie się", "zamrożenie" lub "zablokowanie" urządzenia".
"Microsoft cały czas przyjmuje zażalenia użytkowników i deklaruje, że zajmie się sprawą, a jednocześnie od premiery Halo 3 nie zrobił nic by sytuacja uległa zmianie. Ponieważ oskarżeni sprzedali produkt, który nie realizuje swojego pierwotnego przeznaczenia naruszyli tym samym prawo" - argumentują dalej oskarżyciele domagając się od Microsoftu 5 milionów dolarów odszkodowania.

Halo 3 w październiku 2007 uzyskało wynik sprzedaży na poziomie 433 tys. egzemplarzy. Gra w ciągu zaledwie 24 godzin od momentu premiery zarobiła dla swojego wydawcy ponad 170 milionów dolarów. Poprzedni rekord należał do innego tytułu z tej samej serii, Halo 2, któremu udało się uzyskać przychody sięgające jedynie 125 milionów dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)