Microsoft Surface - za 3 lata w sprzedaży?

Microsoft Surface - za 3 lata w sprzedaży?
Źródło zdjęć: © IDG

31.03.2008 14:30, aktual.: 31.03.2008 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Surface ( czyli wbudowany w stolik komputer z dotykowym ekranem, który w maju 2007 r. oficjalnie zaprezentował Microsoft ), może trafić do sklepów już za 3 lata, w 2011 r. - zapowiedział Tom Gibbons, przedstawiciel koncernu z Redmond.

MS Surface ( nazwa robocza Milan ) na pierwszy rzut oka wygląda jak stolik do kawy - urządzenie pozbawione jest klasycznej klawiatury i myszy. Wyposażono je za to w wyświetlacz, który jest jednocześnie urządzeniem sterującym - odpowiednio dotykając ekranu i przesuwając po nim palcami możemy sterować komputerem. Prototyp tego niezwykłego urządzenia został oficjalnie zaprezentowany w maju ubiegłego roku ( pisaliśmy o tym w tekście "Microsoft: projekt Milan, czyli komputer w... stole" - http://www.pcworld.pl/news/111933_1.html ) - jednak do tej pory nie było wiadomo, kiedy trafi ono do produkcji.

Obraz
© (fot. IDG)

Tom Gibbons z działu wyspecjalizowanych urządzeń Microsoftu zapowiedział właśnie, że koncern zamierza najpóźniej za trzy lata wprowadzić Surface do sklepów na całym świecie. Wiadomo już, że - z racji dość skomplikowanej budowy - urządzenie będzie dość drogie ( między 5 a 10 tys. USD ). Jego zakupem i wykorzystaniem zainteresowane są głównie firmy oraz przeróżne instytucje rządowe - z racji zastosowania intuicyjnego systemu sterowania Surface ma się świetnie sprawdzić jako terminal informacyjny, stanowisko multimedialne czy automat do gry w kasynie.

Microsoft ujawnił, że jak dotąd do firmy dotarło już ponad 20 tys. zapytań w sprawie urządzenia, wysłanych przez firmy i instytucje z ponad 20 różnych branż.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)