Microsoft jednym z najistotniejszych twórców... Linuksa 3.0?!

Microsoft jednym z najistotniejszych twórców... Linuksa 3.0?!

25.07.2011 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To nie żart! To właśnie pracownik Microsoftu dostarczył propozycje największej ilości zmian i nowości, które pojawią się w kernelu Linuksa z numerem 3.0.

Obraz

Prace nad pełną, trzecią odsłoną kernela Linuksa ruszyły z kopyta pod koniec maja tego roku. Lista opublikowana na łamach lwn.net nie pozostawia złudzeń. Jednym z najistotniejszych pomocników w tworzeniu nowego kernela okazał być się pracownik Microsoftu!

K. Y. Srinivasan, deweloper zatrudniony w Microsofcie zgłosił dotychczas największą liczbę poprawek i nowości dla Linuksa 3.0. które obejmują listę aż 343 propozycji! Kilku innych pracowników giganta z Redmond również dołożyło od siebie kilka innych propozycji, które sprawiały, że Microsoft znalazł się na siódmym miejscu pod względem liczby zgłoszonych poprawek wśród firm i organizacji.

Obraz
© (fot. via Komputer Świat)

Warto dodać, że niezależni deweloperzy zgłosili ogółem zestaw obejmujący 108. zmian. Na drugim i trzecim miejscu plasują się - odpowiednio - Red Hat (1000) i Intel (839). Linuksa 3.0 spodziewajmy się w przeciągu najbliższych tygodni, choć spekuluje się, że do wydania nowej wersji kernela pozostało już tylko kilka dni.

Polecamy w wydaniu internetowym komputerswiat.pl: Mozilla pracuje nad uniwersalnym systemem logowaniaMozilla pracuje nad uniwersalnym systemem logowania

Obraz
Źródło artykułu:Komputer Świat
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)