Microsoft wspiera twórców aplikacji internetowych

Microsoft wspiera twórców aplikacji internetowych

Microsoft wspiera twórców aplikacji internetowych
Źródło zdjęć: © Microsoft
25.09.2009 14:33, aktualizacja: 25.09.2009 15:09

Microsoft wspiera profesjonalnych deweloperów i projektantów aplikacji internetowych w dążeniu do sukcesu i innowacji. W tym duchu ogłasza dzisiaj start programu WebsiteSpark, czyli inicjatywy zmierzającej do utworzenia sieci partnerskiej, która pomoże rozwinąć skrzydła agencjom interaktywnym liczącym do 10 pracowników

*Microsoft wspiera profesjonalnych deweloperów i projektantów aplikacji internetowych w dążeniu do sukcesu i innowacji. W tym duchu ogłasza dzisiaj start programu WebsiteSpark, czyli inicjatywy zmierzającej do utworzenia sieci partnerskiej, która pomoże rozwinąć skrzydła agencjom interaktywnym liczącym do 10 pracowników. *

Microsoft ogłosił także udostępnienie dwóch produktów, Web Platform Installer 2.0 oraz Windows Web Application Gallery 2.0. ugruntowując tym samym sukces swojej platformy do obsługi aplikacji webowych - Microsoft Web Platform. Inicjatywy te ułatwią specjalistom tworzenie bogatszych i atrakcyjniejszych projektów internetowych.

Rodzina programów „Spark”. obejmuje także uruchomione wcześniej BizSpark i DreamSpark. Za ich pomocą Microsoft podtrzymuje tradycję współpracy z najważniejszymi społecznościami, zapewniając im dodatkowe wsparcie, narzędzia i zasoby. W ramach programu WebsiteSpark osoby zawodowo związane z siecią web otrzymują oprogramowanie i rozwiązania firmy Microsoft, a także powiązane narzędzia, szkolenia i wsparcie, pomagające im odnieść sukces. Ponadto program WebsiteSpark rodzi nowe okazje biznesowe, łącząc specjalistów internetowych i firmy hostingowe z klientami, partnerami oraz ekspertami w zakresie uzupełniających technologii.

Obraz
© (fot. Microsoft)

_ „Deweloperzy tworzą filar naszej działalności i dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować im powodzenie” _ - powiedział Bob Muglia, prezes działu serwerów i narzędzi, Microsoft. - _ „Program WebsiteSpark sprawia, że wsparcie i narzędzia Microsoft do tworzenia serwisów internetowych stają się przystępniejsze dla deweloperów i projektantów z małych firm, tworzących pomysłowe aplikacje dla sieci web. WebsiteSpark to już trzeci program z rodziny ‘Spark’, umacniający nasze zaangażowanie na rzecz pobudzania kreatywności wśród najważniejszych społeczności” _.

Agencje interaktywne mające do 1. pracowników i właścicieli mogą uczestniczyć w programie WebsiteSpark przez trzy lata, nie ponosząc z góry żadnych kosztów. Jedyna opłata to 100 USD za uruchomienie programu, należna dopiero po wystąpieniu z niego. Nie ma żadnych innych kosztów lub zobowiązań. Firmy, które zostaną zatwierdzone, zyskują dostęp do:

- narzędzi programistycznych i projektowych Microsoft przeznaczonych do sieci web, w tym do trzech licencji na Microsoft Visual Studio 2008 Professional Edition, dwóch licencji Microsoft Express Web 3 i jednej licencji Microsoft Expression Studio 3;
- dwóch licencji produkcyjnych na Microsoft Windows Web Server 2008 lub R2 (gdy się pojawi) i dwóch licencji produkcyjnych na Microsoft SQL Server 2008 Web Edition;
- wysokiej klasy panelu do sterowania witryną sieci web, dostarczonego przez zewnętrzną firmę (DotNetPanel).

Ponadto otrzymają także następujące, profesjonalne wsparcie i szkolenia:

- prawo do dwóch zgłoszeń do pomocy technicznej na firmę;
- dostęp do wsparcia społecznościowego poprzez kontakty z partnerami sieciowymi, partnerami w zakresie hostingu, a także innymi firmami, które dysponują uzupełniającymi usługami i technologiami;
- nieograniczony dostęp do moderowanych, technicznych grup dyskusyjnych w serwisie MSDN;
- nieograniczone wsparcie programowe w zakresie zagadnień nietechnicznych.

Dostęp do oprogramowania, rozwiązań, szkoleń i wsparcia to nie jedyne korzyści programu. Będzie to dla uczestniczących firm okazja, aby szerzej zaistnieć dzięki zaprezentowaniu swoich produktów na rynku WebsiteSpark, wspieranym przez kanały marketingowe Microsoft. Rynek ten pomoże im dotrzeć do potencjalnych klientów z całego świata, którzy będą mogli zapoznać się z ofertą na stronie www.microsoft.com/web/websitespark/market (od jesieni tego roku).

Program WebsiteSpark to także potężny, ogólnoświatowy ekosystem partnerów, pomagających uczestnikom odnieść sukces. Partnerzy z całego świata, tacy jak Aruba, Bitrix, Elance, Okula, Peerl, Strato i UOL, oferują uczestnikom doradztwo biznesowe i usługi techniczne, pomagające skutecznie uruchomić projekty programistyczne.

_ „BizSpark okazał się jednym z najskuteczniejszych w branży programów partnerskich, pomagających młodym przedsiębiorstwom wystartować na rynku. Program WebsiteSpark stwarza jeszcze większą szansę dla firm hostingowych i społeczności webowych” _ - powiedział Robert Miggins, wiceprezes ds. rozwoju działalności w Peer 1. - _ „Widzimy, że wielu webdeweloperów i agencji interaktywnych wybiera platformę Microsoft, aby tworzyć lepsze strony internetowe. Chcemy pomóc im odnieść sukces” _.

Aplikacja Web Platform Installer 2.0. dostępna od dzisiaj w ramach platformy do obsługi aplikacji webowych, ułatwia instalację produktów i technologii Microsoft. Upraszcza ona pobieranie niezbędnych komponentów i uwzględnia nowe dodatki, takie jak IIS Media Services, Windows Azure SDK i inne. Dzięki ulepszonej obsłudze pakietów wystarczy raz pobrać poszczególne komponenty z witryny Microsoft Web Platform, aby móc wielokrotnie instalować je na wielu maszynach.

Ponadto Web Platform Installer daje dostęp do wielu darmowych, gotowych do zainstalowania aplikacji webowych o otwartym kodzie, które mogą być pomocne w tworzeniu własnych witryn i programów, niezależnie od tego, czy programiści pracują w ASP.NET czy PHP. Jest wśród nich ponad 20 nowych aplikacji, autorstwa zarówno Microsoft, jak i szerszej społeczności, dostępnych za pomocą Windows Web Application Gallery. Są to m.in. Wordpress, DotNetNuke, Acquia Drupal, SugarCRM i Umbraco. Aplikacje Microsoft Web Platform Installer, Windows Web Application Gallery oraz główny serwis internetowy www.microsoft.com/web są od teraz dostępne dla międzynarodowych developerów w 9 wersjach językowych.

Program Microsoft WebsiteSpark jest już otwarty dla firm z całego świata. Zainteresowani kandydaci, zajmujący się zawodowo siecią web, mogą uzyskać więcej informacji na stronie http://www.microsoft.com/web/websitespark.

Aplikacja jest dostępna na całym świecie do pobrania ze strony http://www.microsoft.com/web.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)