Mapy Google zadziałają w trybie offline!

Mapy Google zadziałają w trybie offline!

Mapy Google zadziałają w trybie offline!
Źródło zdjęć: © Fotolia
11.11.2015 11:27, aktualizacja: 12.11.2015 17:22

Pierwszy raz o tej funkcji usłyszeliśmy w Maju, podczas Google I/O, a już niedługo stanie się ona rzeczywistością i jest to świetna wiadomość.

Wytrawni użytkownicy na pewno wiedzą, że już wcześniej można było zapisywać wybrane obszary z map Google do pamięci telefonu, jednak nie było to zbyt wygodne, jeśli chcieliśmy korzystać z Map Google w roli nawigacji samochodowej. Fragmenty możliwe do zapisania, obejmowały zbyt mały obszar mapy.

Już niedługo będzie to o wiele wygodniejsze. Opcja, umożliwiająca pobranie wybranej mapy, pojawi się w menu aplikacji pod hasłem "Obszary Offline". Możliwy będzie też szybszy sposób - wystarczy wpisać nazwę miasta, do którego się wybieramy i w prawym, dolnym rogu, pod przyciskiem "+" pojawi się opcja dodania obszaru offline do pamięci naszego telefonu.

Taki wycinek offline oferować będzie prawie pełną funkcjonalność Map Google. Oczywiście możemy zapomnieć o śledzenia natężenia ruchu w czasie rzeczywistym, ale - jak to mówią - coś za coś.

Nowa funkcja pojawi się w wersji Map Google dla Androida w ciągu kilku najbliższych tygodni. Po aktualizacji wersji na Androida, Google wypuści też nową wersję map dla systemu iOS.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Facebook będzie wysłał do znajomych twoje zdjęcia

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)