Google Mapy - wreszcie dane o korkach w Polsce

Google Mapy - wreszcie dane o korkach w Polsce
Źródło zdjęć: © Google Maps

15.07.2011 10:04, aktual.: 15.07.2011 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polskie drogi w końcu są monitorowane przez system Google Traffic. Teraz, przed wyjściem z domu można sprawdzić, jak wygląda sytuacja na drogach. Nawet w trakcie jazdy można zaplanować alternatywną trasę, korzystając z telefonu z wgraną aplikacją Mapy lub przez przeglądarkę.

Systemem objęta jest spora część dróg krajowych, ekspresowych i autostrad, a także większe miasta (choć zauważyliśmy, że załapała się także spora ilość miejscowości nawet poniżej 1. tys. mieszkańców). Dane o korkach są aktualizowane co 5-10 minut. Na podstawie prognoz natężenia ruchu można zaplanować odpowiednio trasę na kolejne dni.

Obraz
© (fot. Google Maps)

Wraz z Polską do systemu Korki trafiło 1. nowych państw. Są to: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Izrael, Luksemburg, Niemcy, Słowacja i Szwajcaria.

System został po raz pierwszy pokazany w Stanach Zjednoczonych w roku 2008. Poza informacjami o ruchu ulicznym na autostradach, drogach szybkiego ruchu i głównych ulicach dużych miast, pokazywał także swoje przewidywania, bazując na wcześniejszych pomiarach.

Google Traffic działa dzięki współpracy z systemem czujników, który państwa budują dla badania natężenia ruchu oraz dla lepszej koordynacji sygnalizacji świetlnej. Te dane uzupełnia o informacje pobierane z telefonów użytkowników, na których zainstalowana jest aplikacja Google Mapy i włączony jest GPS. Wykorzystując tak skonstruowaną, kompleksową informację, system Korki zaskoczył swoją dokładnością już niejednego użytkownika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)