Mapy Google dostosują się do tego, jak podróżujesz

Mapy Google dostosują się do tego, jak podróżujesz

Mapy Google dostosują się do tego, jak podróżujesz
Źródło zdjęć: © google
Arkadiusz Stando
16.11.2017 13:46

Uważaj, jeśli jeździsz metrem, nie dowiesz się, gdzie jest stacja benzynowa ani gdzie są prowadzone roboty drogowe. Według Google nie powinno cię to interesować.

Mapy Google są dla wielu z nas podstawą jakiegokolwiek poruszania się po świecie. To stało się po prostu normalne. Musisz coś załatwić, sprawdzasz gdzie to jest, jak się tam dostać, którędy na pewno nie jechać i tak dalej. Jeśli jedziesz samochodem, może ci się przydać informacja, np. gdzie jest stacja benzynowa. Ale przy jeździe metrem nie jest to w ogóle potrzebne, a im więcej elementów na mapie, tym gorsza jej przejrzystość i czytelność.

W ten sposób "myśli" teraz Google Maps. Korzystając z opcji transportu publicznego, mapa podświetla przystanki czy popularne trasy. Jeśli ustawisz odkrywanie, ukażą się miejsca w okolicy warte zobaczenia takie jak parki, restauracje czy kino. Każde z nich otrzymuje inne oznaczenie graficzne, dzięki czemu łatwo je rozróżnić.

Nowe Mapy Google znajdą się w przeciągu kilku tygodni w każdej aplikacji czy usłudze korzystającej z nich. Począwszy od Android Auto czy Google Earth, aż po zastosowania takie jak Asystent Google. Chociaż wprowadzone zmiany nie duże, z pewnością ułatwią korzystanie z aplikacji. Co najważniejsze, wszystkie będą na plus.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)