Mobilne Mapy Google z nawigacją od teraz także offline!

Mobilne Mapy Google z nawigacją od teraz także offline!

Mobilne Mapy Google z nawigacją od teraz także offline!
Źródło zdjęć: © WP.PL
24.07.2012 09:58, aktualizacja: 24.07.2012 12:08

W Polsce jest już dostępna usługa Mapy Google na telefonach komórkowych, nawet bez połączenia z Internetem.

Długo oczekiwana mobilna aplikacja Mapy Google, która działa także offline, czyli nie wymaga ciągłego połączenia z Internetem, jest już dostępna w Polsce. Aby móc korzystać z map bez połączenia z Internetem, należy pobrać aplikację z Google Play, uruchomić, wybrać obszar, który nas interesuje i kliknąć "udostępnij offline". Niestety, wygląda na to, że mapy offline nie są dostępne na terenie całej Polski, a tylko w wybranych lokalizacjach.

Obecnie nawigacja umożliwia zapisanie obszaru o rozmiarze około 10. x 100 km, jednak nie jest problemem, aby zapisać w kilku plikach całą mapę danego kraju. Mapa sprawdzi się jednak idealnie, jeśli chcemy poruszać się po obcych miastach i nie chcemy płacić za transfer (szczególnie za granicą). Nie oznacza to całkowitego braku kosztów. Transfer danych zostanie jednak ograniczony do minimum, gdyż pobierane będą dane tylko dotyczące trasy, a nie ściągane mapy (największe obciążenie transferem). Zamiast kilkudziesięciu MB wystarczy kilkanaście, kilkadziesiąt KB.

Aby uzyskać dostęp do darmowej mapy nie trzeba podejmować żadnych specjalnych czynności. Praktycznie każdy nowy telefon z systemem Android ma już zainstalowaną aplikację Mapy. W przypadku jej braku, można ją bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play (dawniej Android Market). Aby korzystać z nawigacji w trybie offline, najpierw musimy otworzyć aplikację Mapy i na niej zaznaczyć oraz następnie zapisać interesujący nas fragment obszaru.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft wypuści rysik do niedotykowych ekranów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)