Mandriva oskarża Microsoft

Mandriva oskarża Microsoft
Źródło zdjęć: © mandriva

02.11.2007 10:30, aktual.: 02.11.2007 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szef Mandrivy, Francois Bancilhon, wystosował list otwarty do prezesa Microsoftu, Steve'a Ballmera. Bancilhon nawet nie próbuje skrywać irytacji spowodowanej domniemanymi nieuczciwymi praktykami koncernu z Redmond.

Rzecz dotyczy umowy na dostarczenie systemu operacyjnego dla 17 000 komputerów Classmate PC, które zamówiła Nigeria. We wtorek 30 października Mandriva oznajmiła, że Nigeria wybrała jej system operacyjny i zainstaluje go na tanich notebookach.

W środę nigeryjski klient poinformował Mandrivę, że wywiąże się z umowy i kupi OS-a, jednak usunie go z dysków komputerów i zastąpi systemem Windows. Bancilhon napisał: _ "Wow! Jestem pod wrażeniem, Steve! Co dla nich zrobiłeś, że tak zmienili zdanie? Dla mnie to jasne i będzie też jasne dla każdego. Jak w miejscu, w którym mieszkasz nazywa się, co zrobiłeś? Tu, gdzie ja mieszkam, mamy na to kilka określeń, jestem pewien, że je znasz. Hej, Steve, możesz jeszcze patrzeć rano w lustro?" _.

Bancilhon dodaje: _ "Masz pieniądze, masz władzę i być może mamy inne poglądy na etykę. Ja wierzę, że ciężka praca, dobra technologia i etyka też mogą wygrać" _. Microsoft nie ustosunkował się do stwierdzeń przedstawiciela Mandrivy.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także