Microsoft kontynuuje kampanię antypiracką

Microsoft kontynuuje kampanię antypiracką

Microsoft kontynuuje kampanię antypiracką
26.02.2009 17:30, aktualizacja: 27.02.2009 09:46

W najbliższym czasie firma Microsoft udostępni, poprzez usługę Windows Update, specjalne oprogramowanie wykrywające nielegalne wersje systemu Windows Vista Ultimate. Jest to kolejna odsłona słynnej antypirackiej kampanii, która rozpoczęła się niemalże równo rok temu.

W zeszłym roku specjaliści z firmy Microsoft udostępnili oprogramowanie wykrywające nielegalne wersje systemu Windows Vista. Aplikacja ściągana była razem z dodatkiem Service Pack 1 i powodowała że OSy aktywowane za pomocą programów Grace Timer oraz OEM BIOS były demaskowane. Użytkownikom wyświetlał się komunikat o konieczności rejestracji systemu operacyjnego.

Teraz gigant z Redmond przygotował kolejny etap tej antypirackiej kampanii. W najbliższym czasie poprzez usługę Windows Update udostępnione zostanie specjalne oprogramowanie, które wykryje wszystkie wersje systemu Windows Vista Ultimate aktywowane za pomocą cracka o nazwie SoftMod.

Obraz

SoftMod to niewielki program, który ładuje się jeszcze przed startem systemu. Aplikacja ta modyfikuje dane zapisane w BIOS-ie, dzięki czemu Windows "uznaje" że uruchamiana wersja OSa została zainstalowana przez producenta sprzętu i przez niego aktywowana.

Jak twierdzi przedstawiciel firmy Microsoft, Alex Kochis, oprogramowanie wykrywające aplikację SoftMod zostanie wydane jedynie dla posiadaczy angielskojęzycznej wersji systemu Windows Vista Ultimate. Po wykryciu nielegalnej kopii na ekranie monitora pojawi się ostrzeżenie, że aktywacja systemu została zaburzona i co za tym idzie kopia OSa może być nielegalna. Jak podaje Microsoft, w oknie wyświetlającym powyższy komunikat znajdować się będzie odnośnik do strony informującej o tym jak usunąć cracka.

Osoby nie korzystające z programu SoftMod nie zauważą żadnej różnicy w działaniu systemu Windows Vista Ultimate po zainstalowaniu tego uaktualnienia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)