Microsoft uprości aktywację?

Microsoft uprości aktywację?

Microsoft uprości aktywację?
Źródło zdjęć: © Microsoft
03.01.2008 12:30, aktualizacja: 03.01.2008 16:26

Koncern z Redmond zamierza zmienić zasady aktywacji Windows XP - na takie, jakie obowiązują w Windows Vista. Nowy system aktywacji zostanie wprowadzony wraz z Service Packiem 3 dla Windows XP.

Podstawową i najważniejszą zmianą będzie fakt, że użytkownik podczas instalowania Windows XP nie będzie już musiał podawać 25-znakowego numeru seryjnego danej kopii systemu. Oczywiście, "serial" będzie niezbędny do pełnego aktywowania systemu - ale użytkownik będzie miał 30 dni na jego wprowadzenie.

_ "Dzięki tej zmianie użytkownik będzie miał możliwość korzystania z pełni funkcjonalnego systemu bez podawania numery seryjnego przez 30 dni po jego zainstalowaniu - tak, jak jest w Windows Vista oraz Windows Server 2003 SP2" _ - mówią przedstawiciele koncernu.

To nowość - do tej pory podanie numeru seryjnego było niezbędnego do zainstalowania Windows XP. Jeśli użytkownik nie był w stanie podać prawidłowego numeru, proces instalowania był zatrzymywany. Teraz będzie można zainstalować system bez podawania numeru seryjnego. Po minięciu 30 dni od tego momentu na ekranie pojawi się komunikat informujący o konieczności przeprowadzenia pełnej aktywacji - dopóki użytkownik tego nie zrobi, nie będzie mógł korzystać z systemu.

Warto wspomnieć, że to już druga w ostatnim czasie modyfikacja mechanizmów antypirackich Microsoftu - kilka tygodni temu koncern informował, że po zainstalowaniu w Windows Vista Service Packa 1 ( który ma się pojawić za kilka miesięcy ) z systemu tego zniknie tzw. tryb ograniczonej funkcjonalności - http://www.pcworld.pl/news/133225.html, w który obecnie przełącza się komputer jeśli okaże się, że zainstalowany w nim system Windows jest piracką kopią ( w trybie tym OS działa tylko przez pewien czas i pozwala jedynie na korzystanie z Internetu ). Zamiast tego w systemie, który nie został poprawnie aktywowany lub nie zdał testu legalności, po uruchomieniu wyświetlane będzie menu umożliwiające aktywowanie Visty natychmiast lub później. Co ważne, przez cały czas będzie można korzystać ze wszystkich aplikacji.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)