Mały i lekki Panasonic Lumix DMC-GF2 w sprzedaży

Mały i lekki Panasonic Lumix DMC‑GF2 w sprzedaży

Mały i lekki Panasonic Lumix DMC-GF2 w sprzedaży
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.02.2011 13:34, aktualizacja: 23.09.2011 15:32

Polski oddział firmy Panasonic wprowadził dziś do sprzedaży najmniejszy i najlżejszy aparat należący do rodziny Lumix G - DMC-GF2. Choć wyróżnia się niezwykle kompaktową budową i łatwością obsługi, to jednocześnie stawia nacisk na wysoką jakość zdjęć i filmów Full HD

Nowy Lumix DMC-GF2 to najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat z wymienną optyką. Jest o ok. 19. mniejszy i o ok. 7% lżejszy w porównaniu do DMC-GF1. Aparat został wyposażony w szybką matrycę Live MOS o rozdzielczości 12,1 megapiksela i wydajny mikroprocesor Venus Engine FHD, dzięki czemu oferuje wysoką jakość obrazu nie tylko w trybie fotograficznym, ale także podczas nagrywania filmów, których rozdzielczość podniesiono do Full HD 1920 x 1080 przy 60i (NTSC) / 50i (PAL) w formacie AVCHD. DMC-GF2 ma wbudowaną lampę błyskową z nowym mechanizmem otwierania, który zapobiega powstawaniu efektu winietowania, jaki wywoływany jest przez małą odległość lampy od wymiennego obiektywu.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Dzięki zastosowaniu sterowania dotykowego oraz nowego graficznego interfejsu użytkownika, zaprojektowanego dla modelu DMC-GF2. obsługa aparatu jest prosta dla użytkowników o każdym poziomie zaawansowania. Wystarczy dotknąć fotografowany obiekt na dużym ekranie LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, aby natychmiast go wyostrzyć i ewentualnie zwolnić migawkę. Użytkownik może też dopasować dotykowe menu Touch Q, aby były w nim tylko często używane funkcje. W połączeniu z prostymi przyciskami, w tym wydzielonymi przyciskami do nagrywania filmów i włączania trybu iA (Intelligent Auto), całość pozwala na intuicyjną i wygodną obsługę aparatu.

Obudowa jest wykonana z aluminium. Uchwyt zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniał pewne trzymanie nawet pomimo niewielkich rozmiarów aparatu. Kieszonkowy DMC-GF2 jest dostępny w kolorze czarnym, srebrnym, białym, czerwonym i różowym.

Sugerowana cena detaliczna modelu Panasonic Lumix DMC-GF2 z obiektywem LUMIX G VARIO 14-45mm (F3.5-5.6) w Polsce to 2699 PLN, a z obiektywem LUMIX G 14 mm / F2,5 ASPH 2999 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)