Nowy bezlusterkowiec Panasonic: Lumix DMC-GM1

Nowy bezlusterkowiec Panasonic: Lumix DMC‑GM1

Nowy bezlusterkowiec Panasonic: Lumix DMC-GM1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.12.2013 10:56

Panasonic zaprezentował pierwszy aparat z nowej linii Lumix GM - DMC-GM1 z dużym sensorem Digital Live MOS w standardzie Mikro Cztery Trzecie. Nowa linia GM wyróżnia się kompaktowym, zgrabnym kształtem.

Aparat wyposażono w 16-megapixelową matrycę Digital Live MOS i procesor obrazu Venus Engine. Maksymalna wartość ISO to 2. 600.

Kontrastowy autofokus pracuje z maksymalną prędkością 24. fps, a jego użyteczność podwyższają dodatkowe funkcje: Low-Light AF (przy gorszym oświetleniu), Pinpoint AF (punktowy autofokus) i One-Shot AF. Dotykowy system wbudowany w 3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1036K punktów umożliwia ustawianie fokusu na dowolnym obiekcie przez dotknięcie ekranu, równocześnie z uwolnieniem przesłony.

Aparat DMC-GM1 nagrywa filmy w rozdzielczości full HD 1920x1080. 60i (60 Hz) / 50i (50 Hz) w formatach AVCHD i MP4 z dźwiękiem stereo. Funkcje AF oraz śledzenie AF są również możliwe w trybie nagrywania filmów. Filmy 24p w jakości kinowej z taktowaniem maksymalnym 24Mbps pozwalają na uzyskanie wyrazistego powidoku.

Lumix DMC-GM1 jest wyposażony w funkcję Kontroli Kreatywnej z 2. filtrami oraz w opcję Time Lapse Shot, Animacji Poklatkowej i Clear Retouch. Funkcja Clear pozwala na usuwanie niepożądanych elementów zdjęcia zaraz po jego zrobieniu, na ekranie aparatu.

Dzięki połączeniu Wi-Fi aparat umożliwia przesyłanie zdjęć do smartfonu i tabletu, a także wykorzystanie tych urządzeń do zdalnego uruchomienia przesłony z pomocą dedykowanej aplikacji.

W aparacie przeprojektowano mechanizm przesłony aby zintegrować silnik, co pozwoliło na umieszczenie tam całej konstrukcji i zmniejszenie o ok. 80. rozmiarów całego podzespołu. Użycie stopu magnezu oznacza, że matryca zamontowana jest bezpośrednio w obudowie, co dodatkowo zredukowało rozmiar aparatu.

Cena: około 3300 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)