Panasonic Lumix GF7: lekki aparat z wymiennym obiektywem

Panasonic Lumix GF7: lekki aparat z wymiennym obiektywem

Panasonic Lumix GF7: lekki aparat z wymiennym obiektywem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.06.2016 09:33

Panasonic wprowadził na rynek kompaktowy, lekki aparat z wymiennym obiektywem - Lumix GF7. Sercem urządzenia jest 16-sto megapikselowa matryca typu Digital Live MOS, która współpracuje z dobrze już znanym z innych produktów Panasonica procesorem Venus Engine.

Matryca aparatu jest większa od tych, które spotykamy w tradycyjnych aparatach kompaktowych, co pozwala na uzyskanie bardziej precyzyjnych ujęć w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo, procesor Venus Engine pomaga usuwać szumy z nagrań wideo i zdjęć.

Lumix GF7 umożliwia filmowanie w rozdzielczości Full HD 192. x 1080 i formacie AVCHD Progressive lub MP4 (MPEG-4/H.264). Funkcja Touch AF w trybie wideo pozwala łatwo uzyskać profesjonalne efekty zmiany głębi ostrości, a w trybie AF Tracking aparat automatycznie dostosowuje ostrość do konkretnego obiektu, nawet gdy znajduje się on w ruchu.

Aparat wyposażono w 3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 104. tys. punktów i można go obracać o 180 stopni. Po obróceniu ekranu tryb autoportretu włącza się automatycznie, a liczne funkcje dodatkowe ułatwiają fotografowanie zarówno siebie, jak i innych osób. Tryb jedwabistej skóry wygładza niedoskonałości cery na autoportrecie, a tryb rozmycia podkreśla twarz, zmniejszając ostrość tła wokół niej.

GF7 wyposażono także w wiele filtrów pozwalających nadać zdjęciom indywidualny styl. W trybie kreatywnej kontroli dostępne są 2. filtry - od retro przez dynamiczny monochromatyczny aż po dioramę. Możliwe jest również jednoczesne rejestrowanie tego samego ujęcie z filtrem i bez filtra, aby później porównać wyniki i wybrać lepszą wersję.

Dzięki funkcji kreatywnej panoramy można stworzyć zdjęcia panoramiczne w poziomie lub w pionie, a tryb iA+ (Intelligent Auto) - dostępny zarówno przy fotografowaniu, jak i wideofilmowaniu - oferuje funkcje wspomagające operatora, w tym inteligentny wybór sceny, inteligentną kontrolę ISO i rozpoznawanie... jedzenia. Jump Snap to nowa funkcja wspomagająca fotografowanie skoków. Smartfon automatycznie wykrywa najwyższe położenie w czasie skoku i zdalnie uruchamia migawkę aparatu LUMIX GF7. gdy fotografowana osoba znajduje się w powietrzu.

W trybie zdjęć poklatkowych można dokumentować wolno przebiegający proces, a tryb animacji poklatkowej pozwala nakręcić film animowany lub lalkowy we własnym domu.

Zintegrowany moduł Wi-Fi umożliwia udostępnianie efektów swojej pracy w sieciach społecznościowych, a także zdalne sterowanie pracą aparatu z poziomu telefonu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)