Logitech i zespół Queen łączą siły

Logitech i zespół Queen łączą siły

29.09.2009 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Logitech i legendarna grupa rockowa Queen połączyły siły. Najnowszy album zespołu „Absolute Greatest” będzie dostępny dla użytkowników odtwarzaczy Logitech Squeezebox Radio, zanim płyta trafi do sklepów

Właściciele najnowszych odtwarzaczy Logitech Squeezebox, jako pierwsi, będą mogli posłuchać kompilacji ponadczasowych, kultowych piosenek Queen, sygnowanych znakiem EMI Music's Parlophone Records. Wraz z albumem otrzymają dostęp do ekskluzywnych materiałów, obejmujących niepublikowane zdjęcia oraz komentarze członków grupy do każdego z nagrań.

Przedpremierowe wydanie albumu „Absolute Greatest”. dedykowane użytkownikom Logitech Squeezebox Radio jest kolejnym historycznym przełomem, spośród dotychczas dokonanych przez grupę Queen w przemyśle muzycznym. Ich utwór „Bohemian Rhapsody” był na początku uważany za zbyt długi, by mógłby być z sukcesem prezentowany w radiu. Obecnie to jeden z najlepszych singli wszechczasów. Teledysk do tej piosenki był również pierwszym w historii zespołu, prawdziwym, promocyjnym materiałem wideo. W 1981 roku Queen, jako pierwszy zespół muzyczny, odbył trasę koncertową po Ameryce Południowej. W marcu zagrali koncert w Sao Paolo dla 131 tys. osób. To największa widownia na biletowanym koncercie, przed jaką zagrała jakakolwiek grupa na świecie. Następny występ Queen zgromadził dodatkowe 120 tys. fanów. Dziesięć lat później Queen wydał pierwszą w historii kolekcję wideo („Greatest Flix”, 1991).

Obraz
© (fot. Logitech)

Dzięki wszechstronnej twórczości, nawiązującej do różnych form sztuki, grupa wciąż dociera do coraz młodszych generacji fanów. Przykładem jest sztuka baletowa Maurice’a Béjarta „Ballet For Life”. z muzyką zespołu oraz musical stworzony z Benem Eltonem „We Will Rock You”. Przedstawienie już ósmy rok z rzędu cieszy się nieustającą popularnością wśród londyńskiej publiki. Dotychczas widowisko zobaczyło ponad 10 milionów osób na całym świecie.

Pierwszy album „Greatest Hits”. wydany przez Queen, został oficjalnie uznany za najlepiej sprzedającą się płytą w historii Wielkiej Brytanii. Według BPI (British Phonographic Industry) sprzedał się w 5,6 milionie egzemplarzy, przebijając o milion album Beatlesów „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”.
Odtwarzacz Logitech Squeezebox Radio został stworzony z myślą o fanach cyfrowej muzyki. Wprowadzone na rynek w tym miesiącu urządzenie, umożliwia nieograniczony dostęp do utworów zgromadzonych w: osobistych kolekcjach audio, internetowych stacjach radiowych z całego świata oraz serwisach muzycznych online, takich jak Last.fm, Napster i Pandora. Aby korzystać z zasobów cyfrowej muzyki wystarczy jedynie włączyć urządzenie i połączyć je z domową siecią internetową. Na kolorowym wyświetlaczu Squeezebox Radio mogą być prezentowane m.in. informacje na temat stacji radiowej, okładka albumu, z którego pochodzi odtwarzany utwór, bądź wizualizacje plików dźwiękowych. Na obudowie odtwarzacza umieszczono sześć przycisków umożliwiających szybki wybór stacji radiowej, konkretnego utworu lub playlisty.

Kompaktowe rozmiary (1.3x2.2x8.5 cm), wbudowany budzik oraz automatyczny system ustawień jasności ekranu wyświetlacza sprawiają, że Squeezebox Radio doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Poręczny odtwarzacz wyposażono w 0,7. calowy wysokotonowy oraz 3 calowy niskotonowy głośnik long-throw oraz standardowe wejście słuchawkowe.

Fani zespołu Queen, którzy kupią Logitech Squeezebox Radio, przez sześć tygodni poprzedzających wolną sprzedaż płyty, która rozpocznie się 1. listopada, otrzymają wyłączny dostęp do całego albumu „Absolute Greatest”. Wraz z piosenkami użytkownicy uzyskają ekskluzywne materiały, obejmujące niepublikowane zdjęcia członków Queen oraz komentarze Briana Maya i Rogera Taylora, dotyczące historii każdej z piosenek. Cały kontent będzie dostępny po zainstalowaniu specjalnej aplikacji, znajdującej się w dedykowanym menu Apps.

„To podniecające, że możemy być pierwszym zespołem, publikującym swój album za pośrednictwem tak zaawansowanego technicznie medium. To kolejny ekscytujący krok w naszej długiej podróży”. - powiedział Roger Taylor, członek Queen.

„Logitech od lat umożliwia klientom nieograniczony dostęp do muzyki najwyższej jakość. Queen to z kolei pionierzy na muzycznym rynku, oferujący milionom fanów największe hity, takie jak „We Will Rock You”, „Bohemian Rhapsody”, czy „A kind of Magic”. - powiedział Julien Venetz, senior manager of Logitech’s Streaming Media group. „Łącząc siły, Logitech i Queen dały doskonały przykład, jak można dostarczać ponadczasowe piosenki w wyjątkowej formie i dotrzeć z nimi do młodej generacji fanów muzyki”.

Dodatkowe informacje oraz próbki zdjęć i przedpremierowych komentarzy członków zespołu można znaleźć na www.logitech.com/queen lub www.queenonline.com/logitech.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)