Które telefony są najbardziej "EKO"?

Które telefony są najbardziej "EKO"?

Które telefony są najbardziej "EKO"?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.11.2011 13:27, aktualizacja: 01.12.2011 14:56

Według najnowszego raportu Greenpeace, Nokia, po raz kolejny, została najbardziej zielona wśród największych na świecie producentów telefonów. Na przeciwnym biegunie znalazł się RIM.

Według najnowszego raportu Greenpeace, Nokia, po raz kolejny, została najbardziej "zielona" wśród największych na świecie producentów telefonów. Na przeciwnym biegunie znalazł się RIM.

Zgodnie z najnowszymi wynikami, RIM, producent urządzeń BlackBerry, jest na szarym końcu jeśli chodzi o ekologię produkcji - otrzymał on zaledwie 1,6 pkt (na 1. możliwych). Nieco lepsze noty zyskali LG Electronics (2,8), Samsung (4,1), Sony Ericsson (4,2) oraz Apple (4,6 pkt). Po raz kolejny na pierwszym miejscu znalazła się Nokia, która otrzymała 4,9 pkt.

W przeprowadzanym przez siebie badaniu Greenpeace bierze pod uwagę kilka czynników ekologicznych. Wśród nich znajdują się m.in. stopień wykorzystania odnawialnych źródeł energii, emisję szkodliwych gazów podczas produkcji, energochłonność łańcucha dostaw podzespołów czy ilość minerałów wykorzystywanych do produkcji.

W poprzednim zestawieniu, które opublikowane zostało w październiku 2010, pierwsze miejsce zajęła Nokia z wynikiem 7,5 pkt. Za nią uplasował się Sony Ericsson (6,9) oraz Samsung (5,3). Poza podium znaleźli się Motorola (5,1), Apple (4,9) oraz LG Electronics (3,5). Warto mieć jednak na uwadze, że kryteria tegorocznego rankingu zostały zmienione względem poprzednich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)