Najbardziej promieniujące telefony

Najbardziej promieniujące telefony

Najbardziej promieniujące telefony
01.12.2010 15:00, aktualizacja: 01.12.2010 15:24

Kwestia szkodliwości promieniowania telefonów komórkowych jest cały czas obiektem badań naukowców na całym świecie. Co jakiś czas pojawiają się wyniki kolejnych badań, nierzadko sprzeczne między sobą. Część badaczy twierdzi, że używanie telefonów komórkowych nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie, są jednak również tacy, którzy zgadzają się z tezą, że intensywne korzystanie z komórki przez długi czas (zazwyczaj dłuższy niż 10 lat) może powodować raka

Wychodząc naprzeciw obawom o zdrowie konsumentów, a jednocześnie trochę „dmuchając na zimne”, poszczególne rządy wprowadziły limity dopuszczalnego promieniowania, które muszą spełnić producenci telefonów komórkowych, aby móc wprowadzić swój sprzęt na rynek. Mierzony współczynnik to SAR - współczynnik absorpcji swoistej, który określa szybkość z jaką nasze ciało pochłania emitowaną energię. W Stanach Zjednoczonych dopuszczalna maksymalna wartość współczynnika SAR dla telefonów komórkowych wynosi 1,6 W/kg, natomiast w Europie jest to 2,0 W/kg. Za amerykańskim portalem cnet.com podajemy listę 2. telefonów komórkowych, które charakteryzują się najwyższym współczynnikiem SAR.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Warto zauważyć, że wszystkie urządzenia spełniają wyznaczone limity. W żadnym wypadku nie twierdzimy również, że korzystanie z telefonów jest niebezpieczne dla zdrowia - nie jesteśmy naukowcami. Na wszelki wypadek warto jednak wiedzieć, które z niezbędnych dzisiaj telefonów komórkowych wysyłają do naszego ciała największe ilości promieniowania elektromagnetycznego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)