60% ankietowanych: telefony są zbyt skomplikowane

60% ankietowanych: telefony są zbyt skomplikowane
Źródło zdjęć: © Apple

19.06.2009 17:30, aktual.: 19.06.2009 20:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad połowa Brytyjczyków twierdzi, że obecne na rynku telefony komórkowe są zbyt skomplikowane i oferują za dużo funkcji, w których trudno się zorientować. Badanie na ten temat przeprowadziła firma FoneBank.

Brytyjska firma FoneBank, zajmująca się skupowaniem starszych telefonów i oddawaniem ich do recyklingu, przeprowadziła badanie opinii użytkowników telefonów komórkowych na temat urządzeń, które posiadają lub chcą kupić.

W wywiadzie telefonicznym aż 61. respondentów stwierdziło, że obecne na rynku telefony komórkowe są zbyt skomplikowane i oferują stanowczo za dużo zupełnie niepotrzebnych funkcji. 45% osób dodało, że korzysta nawet z możliwości odtwarzania plików MP3 w swoich urządzeniach.
Kolejne 30. zapytanych stwierdziło, że zupełnie nie obchodzi ich jakość zdjęć robionych za pomocą posiadanego telefonu. Połowa respondentów dodała też, że używa telefonu tylko do wykonywania połączeń telefonicznych oraz pisania wiadomości tekstowych. 40% osób zaznaczyło, że decydując się na zakup nowego urządzenia bierze pod uwagę głównie łatwość jego obsługi.
FoneBank podkreśla, że 72. Brytyjczyków twierdzi, iż telefony komórkowe są teraz bardziej zawodne niż niegdyś. Tyle samo osób dodaje, że dokonuje zmiany telefonu co minimum dwa lata.
"Panuje przekonanie, że klienci przykładają wagę do "pikseli i megabitów", choć prawda jest taka, że większość z nich chce mieć po prostu łatwe w obsłudze urządzenie do wykonywania połączeń telefonicznych i pisania wiadomości tekstowych. Mało kogo interesuje przeglądanie zasobów internetowych, wysyłanie e-maili czy nawet słuchanie piosenek" - powiedział Mark Harrison, dyrektor Fonebank.

FoneBank zapytał Brytyjczyków, który telefon uważają za najlepszy produkt rynkowy ostatnich 10 lat. Większość wskazała model Motorola V3 RAZR, który miał premierę... w 2004 roku. Warto dodać, że telefon ten jest bardzo popularny również na rynku Stanów Zjednoczonych, gdzie dominował w rankingach sprzedaży aż do premiery iPhone'a.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)