Kto kupi Palma?

Kto kupi Palma?

Kto kupi Palma?
12.04.2010 23:38, aktualizacja: 13.04.2010 09:19

Jak podaje Bloomberg, po serii słabych wyników finansowych Palm idzie pod młotek. Przejęciem koncernu zainteresowane są HTC i Lenovo.

Koncerny walczyć będą tym samym o firmę, która zapisała się w historii jako lider na rynku kieszonkowych komputerów, które potem wyewoluowały w smartfony. Należący do Palm-a system operacyjny Palm OS ceniony był za lekkość i stabilność, a jego ostatnie telefoniczne wydanie (linuksowy WebOS) ma wielkie grono miłośników między innymi w USA.

W USA jednak Palm ostatecznie przegrał z telefonami Apple'a i RIM (BlackBerry) - podobnie jak kiedyś z rynku wygryzł go Windows Mobile. Teraz firma ponownie boryka się z dużymi problemami finansowymi i przejęcie wydaje się być nieuniknione.

Nad sprzedażą Palma czuwają Goldman Sachs i Qatalyst Partners. Póki co zarówno Palm, jak i potencjalni nabywcy wystrzegają się oficjalnych komentarzy. Oprócz HTC i Lenovo, w sieci wymieniani są w roli nabywców również tacy giganci jak Nokia, ZTE czy Dell.

Obecnie wartość koncernu szacowana jest na 870,8 mln dolarów, a firma może pochwalić się 4,5-procentowym udziałem w rynku telefonów komórkowych w USA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)