Palma, która naładuje telefon i zapewni darmowe Wi‑Fi? Takie rzeczy tylko w Dubaju

Palma, która naładuje telefon i zapewni darmowe Wi-Fi? Takie rzeczy tylko w Dubaju
Źródło zdjęć: © Smart Palm
Aleksandra Grzegrzółka

11.09.2017 18:00, aktual.: 17.09.2017 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dubaj słynie z ekstrawagancji - dlatego futurystyczne mechaniczne palmy, dzięki którym można szybko naładować telefon bardzo do niego pasują.

Często narzekamy na brak dostępu do darmowego wi-fi na mieście. Jeszcze gorzej, kiedy zasięg sieci jest tak słaby, że nawet nie warto próbować się z nią połączyć. W Dubaju nie ma o tym mowy - spacerujący po parku Zabeel mogą nie tylko do woli buszować po ulubionych portalach, ale też szybko doładować telefon, do tego pod...smart palmami. Dziwne, futurystyczne konstrukcje w kształcie palm mają jeszcze kilka pożytecznych funkcji.

Urządzenia wyposażono w ogniwa fotowoltaiczne, produkujące prąd z promieni słonecznych. Wytworzona energia jest następnie wykorzystywana do ładowania urządzeń przenośnych. Dzięki temu każdy użytkownik do jednego z ośmiu dostępnych gniazdek może podłączyć swój laptop, smartfon albo tablet i relaksując się w cieni ogromnych liści, ładować baterię. Co ważne, dzięki większemu napięciu ładowanie odbywa się 2,5 razy szybciej niż w standardowym gniazdku, więc nie trzeba czekać całego dnia. Chyba, że wolimy schronić się w ciągu dnia przed upałem na trochę dłużej...

Darmowe Wi-Fi ma zasięg do 53 metrów, a korzystać z niego może równocześnie nawet 50 osób. Kto by nie chciał takiego drzewa w swoim mieście?

Obraz
© Smart Palm
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)