Czy Era kupi Netie?

Czy Era kupi Netie?23.02.2009 20:30
Czy Era kupi Netie?
Źródło zdjęć: © Era

Czy Polska Telefonia Cyfrowa przejmie udziały Netii? To bardzo możliwe. Operator sieci Era szuka bowiem okazji do konsolidacji rynku telekomunikacyjnego ( w tym dostępu do Internetu ), natomiast fundusz Navator, który posiada ponad 30% udziałów Netii, chce sprzedać swój pakiet.

Czy Polska Telefonia Cyfrowa przejmie udziały Netii? To bardzo możliwe. Operator sieci Era szuka bowiem okazji do konsolidacji rynku telekomunikacyjnego (w tym dostępu do Internetu), natomiast fundusz Navator, który posiada ponad 30% udziałów Netii, chce sprzedać swój pakiet.

Serwis internetowy gazety "Parkiet" przypomina, że fundusz Novator, należący do islandzkiego biznesmena Thora Bjorgolfssona, chce sprzedać swój pakiet udziałów Netii (3. proc. kapitału spółki)
. Powodem tej decyzji jest kryzys rynku finansowego w Islandii. Na pytanie, czy operator sieci Era jest zainteresowany zakupem Netii, osoba związana z Polską Telefonią Cyfrową odpowiedziała: "Wszystko zależy od jej wyników".

288767846279035027
Źródło zdjęć: © (fot. sxc.hu)

T-Mobile Deutschland, główny udziałowiec PTC, systematycznie buduje swoją pozycje na polskim rynku transmisji danych i dostępu do Internetu. Z tego powodu zakup Netii wydaje się oczywisty.

Hamid Akhavan, prezes T-Mobile International pytany o zakupy w Polsce powiedział: "Nie mogę komentować żadnych konkretnych projektów. Ale jeśli nadarzy się okazja, aby wziąć udział w konsolidacji jakiegokolwiek rynku, na pewno z niej skorzystamy".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)