Kto kupi Plusa?

Kto kupi Plusa?

16.06.2011 10:00, aktual.: 16.06.2011 10:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzy podmioty złożyły oferty wiążące na kupno akcji Polkomtela od polskich akcjonariuszy spółki

Trzy podmioty złożyły oferty wiążące na kupno akcji Polkomtela od polskich akcjonariuszy spółki - poinformował w środę dziennikarzy prezes KGHM Herbert Wirth.

"Na Polkomtela są trzy oferty" - powiedział Wirth, nie podając nazw podmiotów, które złożyły oferty.

W piątek, 1. czerwca minął termin składania ofert wiążących na kupno Polkomtela. W piątek tylko szwedzka TeliaSonera oficjalnie przyznała, że nie złożyła oferty na kupno operatora sieci Plus. W środę prezes KGHM Polska Miedź, który jest akcjonariuszem Polkomtela, oficjalnie poinformował zaś, że na kupno akcji Polkomtela złożone zostały trzy oferty wiążące.

Właściciele Polkomtela informowali, że prowadzą rozmowy z czterema oferentami w sprawie sprzedaży akcji komórkowej spółki, a według nieoficjalnych informacji były to: szwedzka TeliaSonera, norweski Telenor z funduszem Bain Capital, fundusz Apax oraz Zygmunt Solorz-Żak.

Właściciele Polkomtela informowali też wcześniej, że chcą zamknąć transakcję sprzedaży operatora przed końcem czerwca.

Z informacji prasowych wynika, że decyzja o przyznaniu wyłączności na negocjacje lub na rozmowy równoległe z dwoma oferentami na kupno Polkomtela może zapaść jeszcze w tym lub na początku przyszłego tygodnia.

Akcjonariuszami Polkomtela są: Vodafone, KGHM i PKN Orlen, które mają po 24,3. proc. kapitału operatora komórkowego, PGE, która ma 21,85 proc. oraz Węglokoks, który ma 4,98 proc. akcji Polkomtela.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (28)
Zobacz także