Krople do oczu - gadżet czy konieczność?

Krople do oczu - gadżet czy konieczność?

14.06.2008 00:01, aktual.: 04.08.2012 21:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

80 % informacji o otaczającym świecie dociera do nas za pośrednictwem wzroku. Chcemy coraz więcej zobaczyć, przeczytać, poznać nowe miejsca czy ludzi. Przeciętny polski internauta spędza ponad 5 godzin na dobę przed monitorem komputera. Do tego szacuje się, że ¾ polskich internautów w wolnym czasie ogląda telewizję. To wysiłek dla naszych oczu większy, niż są w stanie znieść. A do tego klimatyzacja, kurz, dym, suche powietrze, stres, brak snu... Dlatego coraz częściej odczuwamy zmęczenie i podrażnienie oczu. Nasilające się objawy dyskomfortu znacznie utrudniają pracę lub wypoczynek

Obraz

Mrugnij okiem

Wszystkiemu „winne”. są nasze łzy, które zdrowym i wypoczętym oczom gwarantują komfort patrzenia. Cieniutka ich warstwa znajduje się zawsze na naszych oczach: odżywia i dotlenia powierzchnię oka, zapobiega infekcjom i wpływa na ostrość widzenia.

Obraz

Taką odżywczą i ochronną dla naszego oka obecność łez zapewnia odruch mrugania. Każde mrugnięcie to rozprowadzenie na powierzchni oka nowej „porcji” łez. Tymczasem wpatrywanie się w monitor czy ekran powoduje obniżenie częstości mrugania: zamiast 20-2. razy na minutę mrugamy nawet tylko 1-2 razy! Oko nie jest zwilżone dostatecznie łzami i w efekcie powierzchnia gałki ocznej nadmiernie wysycha. Bardzo szybko zaczynamy odczuwać zmęczenie i podrażnienie oczu, które narasta z czasem. Przy 6-godzinnym czasie pracy przed komputerem aż 45% użytkowników skarży się na dolegliwości oczne.

Zadbaj o oczy

Źródłem nieszczęścia nie jest oczywiście sam komputer, czy telewizor, tylko nasz brak umiarkowania w korzystaniu z nich. Wielogodzinne sesje nocne, niemal bez przerwy. Nasze oczy mają swoje wymagania dlatego pamiętaj o:

• odpowiednim oświetleniu (najlepiej naturalnym lub rozproszonym),
• warunkach w pomieszczeniu (odpowiednia temperatura, wilgotność, regularne wietrzenie),
• odpowiednim ustawieniu monitora
regularnych przerwach (co 2 godziny)
nawilżaniu oczu odpowiednimi kroplami.

Sięgaj po innowacyjne krople nawilżające

Nawilżaj podrażnione oczy kroplami chociaż od czasu do czasu i nie czekaj, aż stan się pogorszy. Krople typu „sztuczne łzy”. działają ochronnie na oko i przede wszystkim natychmiast przynoszą ulgę.

  1. Zwróć uwagę czy krople zawierają hialuronian - bestseller w wielu dziedzinach medycyny - substancję znakomicie nawilżającą o znanych właściwościach regenerujących i ochronnych.
  1. Wybieraj krople całkowicie pozbawione konserwantów, tylko te są bezpieczne dla oczu. Konserwanty chemiczne nasilają dokuczliwe objawy.
  1. Zwracaj uwagę na opakowanie. Wyeliminowanie konserwantów jest możliwe wyłącznie w kroplach pakowanych w jednorazowe pojemniki tzw. minimsy lub w butelki z zaawansowanymi technologicznie systemami dozującymi (pompki, filtry, zawory), które niestety nie zawsze są wygodne przy zakraplaniu. Jeśli butelka kropli jest zwyczajna – preparat zawiera konserwant.

Hyabak® ulga dla Twoich oczu

HYABAK® zawiera naturalny dla oka hialuronian, który:

• natychmiast i na długo przynosi ulgę podrażnionym oczom
nie uczula, nie uzależnia
działa ochronnie na powierzchniowe tkanki oka

HYABAK® bez konserwantów dzięki butelce ABAK®. ABAK® to skonstruowany przez Thea, unikalny, opatentowany na świecie system dozujący krople. Jego nowoczesna konstrukcja (kilkaset mikrofiltrów) uniemożliwia przedostawanie się bakterii i innych drobnoustrojów chorobotwórczych do wnętrza butelki, zapewnia:

sterylność kropli przez cały okres użytkowania
• trwałość i bezawaryjność
wygodne a przez to bezpieczne zakraplanie.

Korzyści z zastosowania Hyabak® dostrzegli już wyczynowi gracze drużyny BenQDELTAeSPORTS.

Więcej na www.hyabak.pl

Dowiedz się więcej: Jaki klimatyzator kupić?

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie