Nowy produkt Apple - gadżet, czy kolejna rewolucja?

Nowy produkt Apple - gadżet, czy kolejna rewolucja?

Nowy produkt Apple - gadżet, czy kolejna rewolucja?
Źródło zdjęć: © Apple
30.07.2010 12:10, aktualizacja: 30.07.2010 12:37

Jeśli jest jedna rzecz, którą Apple opanowało bezwzględnie najlepiej na świecie, to jest nią marketing produktów. Można nie lubić amerykańskiego producenta, ale trzeba przyznać, że jego produkty podbijają serca użytkowników i za każdym razem powodują falę komentarzy - zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Kolejny produkt sygnowany logiem jabłka, nie podbije raczej rynku, tak jak iPhone, ale z pewnością jest godny uwagi

Magic Trackpad to przeniesienie idei gładzików znanych z laptopów do komputerów stacjonarnych. Najnowszy produkt Apple ma zastąpić mysz, dostarczając użytkownikom sposób sterowania skopiowany z laptopów Mac Book Pro, tylko że w większym wydaniu. Nowy produkt działa jak typowy gładzik przenośnych komputerów, ale obsługuje również wiele gestów wykonywanych kilkoma palcami. Baza obsługiwanych gestów jest na tyle obszerna, że producent umieszcza "ściągę" z tyłu opakowania nowego trackpada.

Obraz
© (fot. Apple)

Magic Trackpad jest urządzeniem bezprzewodowym - komunikuje się z komputerem za pośrednictwem technologii Bluetooth. Poza tym nowy gładzik Apple wykrywa okresy, w których nie jest wykorzystywany, dzięki czemu oszczędzane są baterie. Mówiąc o bateriach - producent zapewnia, że starczą one na kilka miesięcy pracy. Cały trackpad stanowi również jeden, wielki przycisk, który zastępuje klikanie myszką.

Czy dotykowy sposób sterowania się przyjmie i wyprze obecną od wielu lat komputerową myszkę? Raczej nie, a powód jest prosty - sterowanie za pomocą gładzika jest zdecydowanie mniej precyzyjne niż przy korzystaniu z "gryzonia". Nie ulega jednak wątpliwości, że jest spora grupa użytkowników, którzy uwielbiają wszelkie interfejsy wykorzystujące dotyk, dzięki czemu prawdopodobne jest, że wiele osób będzie korzystało z obu sposobów sterowania - klasycznej myszki oraz nowego trackpada Apple.

Cena Magic Trackpad w USA to 69 USD, czyli ponad 200 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)