Nowy produkt Apple - gadżet, czy kolejna rewolucja?

Nowy produkt Apple - gadżet, czy kolejna rewolucja?30.07.2010 12:10
Nowy produkt Apple - gadżet, czy kolejna rewolucja?
Źródło zdjęć: © Apple

Jeśli jest jedna rzecz, którą Apple opanowało bezwzględnie najlepiej na świecie, to jest nią marketing produktów. Można nie lubić amerykańskiego producenta, ale trzeba przyznać, że jego produkty podbijają serca użytkowników i za każdym razem powodują falę komentarzy - zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Kolejny produkt sygnowany logiem jabłka, nie podbije raczej rynku, tak jak iPhone, ale z pewnością jest godny uwagi

Magic Trackpad to przeniesienie idei gładzików znanych z laptopów do komputerów stacjonarnych. Najnowszy produkt Apple ma zastąpić mysz, dostarczając użytkownikom sposób sterowania skopiowany z laptopów Mac Book Pro, tylko że w większym wydaniu. Nowy produkt działa jak typowy gładzik przenośnych komputerów, ale obsługuje również wiele gestów wykonywanych kilkoma palcami. Baza obsługiwanych gestów jest na tyle obszerna, że producent umieszcza "ściągę" z tyłu opakowania nowego trackpada.

288755820370606227
Źródło zdjęć: © (fot. Apple)

Magic Trackpad jest urządzeniem bezprzewodowym - komunikuje się z komputerem za pośrednictwem technologii Bluetooth. Poza tym nowy gładzik Apple wykrywa okresy, w których nie jest wykorzystywany, dzięki czemu oszczędzane są baterie. Mówiąc o bateriach - producent zapewnia, że starczą one na kilka miesięcy pracy. Cały trackpad stanowi również jeden, wielki przycisk, który zastępuje klikanie myszką.

Czy dotykowy sposób sterowania się przyjmie i wyprze obecną od wielu lat komputerową myszkę? Raczej nie, a powód jest prosty - sterowanie za pomocą gładzika jest zdecydowanie mniej precyzyjne niż przy korzystaniu z "gryzonia". Nie ulega jednak wątpliwości, że jest spora grupa użytkowników, którzy uwielbiają wszelkie interfejsy wykorzystujące dotyk, dzięki czemu prawdopodobne jest, że wiele osób będzie korzystało z obu sposobów sterowania - klasycznej myszki oraz nowego trackpada Apple.

Cena Magic Trackpad w USA to 69 USD, czyli ponad 200 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)