Czy opalasz się bezpiecznie?

Czy opalasz się bezpiecznie?

Czy opalasz się bezpiecznie?
Źródło zdjęć: © WP.PL
17.06.2008 01:33, aktualizacja: 17.06.2008 04:33

Niewłaściwe opalanie może powodować wiele niekorzystnych zmian skórnych. Oto gadżet, który wskaże nam dopuszczalny czas, w którym możemy przebywać na słońcu...

Sezon na opalanie został rozpoczęty. Korzystając z uroków wiosny ludzie oddają się kąpielom słonecznym w najróżniejszych miejscach. Warto przy tej okazji nie zapominać o zdrowiu.

Zbyt długa ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe światła słonecznego może powodować wiele niekorzystnych zmian wyglądu skóry, jej struktury oraz funkcji. Aby o nią zadbać należy używać kremów przeciwsłonecznych, chronić szczególnie wrażliwe na opalanie miejsca naszego ciała, a także ograniczać czas spędzony na słońcu. Skąd zatem mamy wiedzieć, jaki jest maksymalny dopuszczalny czas, w którym możemy bezpiecznie przebywać na słońcu?

W odpowiedzi na to pytanie może pomóc "_ Portable U.V Monitor " - przenośne urządzenie, które podpowie nam jak długo bez obaw możemy się opalać. Niewielkie wymiary (8,3cm x 4,5cm x 1,8cm) pozwalają zabrać je praktycznie wszędzie. " Portable U.V Monitor _" został wyposażony w duży, wyraźny, monochromatyczny wyświetlacz, wskaźnik poziomu promieniowania UV, a także funkcje zegara, termometru oraz alarmu, który ostrzeże nas o ewentualnym przekroczeniu dopuszczalnego czasu. Wystarczy określić swój fototyp skóry oraz podać parametry kremu przeciwsłonecznego, który używamy, a urządzenie wskaże optymalny czas naszego opalania. Gadżet z pewnością przyda się podczas zbliżających się wakacji.

Cena: _ 24,99 funtów _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)