Gadżet do poduszki - kontroler snu

Gadżet do poduszki - kontroler snu

Gadżet do poduszki - kontroler snu
Źródło zdjęć: © slipperybrick.com
12.07.2009 21:46

Zapewne nie jeden raz zastanawialiśmy się jak wygląda nasz sen. Ludzie, którzy wydają podczas snu przeróżne dziwne dźwięki, najczęściej nie zdają sobie z tego sprawy i dowiadują się o tym od innych...

Zapewne nie jeden raz zastanawialiśmy się jak wygląda nasz sen. Ludzie, którzy wydają podczas snu przeróżne dziwne dźwięki, najczęściej nie zdają sobie z tego sprawy i dowiadują się o tym od innych. Jeśli chcielibyśmy sami się przekonać czy nasz sen przebiega spokojnie, czy często zmieniamy pozycje, chrapiemy lub zgrzytamy zębami być może zainteresuje nas japoński wynalazek - ZZZ Checker.

Urządzenie pozwoli kompleksowo sprawdzić jak przebiega nasz sen. Zostało wyposażone w czujnik ruchu, wbudowany mikrofon oraz monochromatyczny dotykowy ekran. Kontroler umożliwi przeprowadzenie analizy dźwięków oraz ruchu - generowanych podczas naszego snu. Wystarczy postawić je w pobliżu naszego łóżka (np. na nocnej szafce), włączyć rejestrator i ułożyć się do snu. Po przebudzeniu na specjalnych wykresach odczytamy w jakich godzinach byliśmy „aktywni”. Urządzenie umożliwi również odsłuchanie zarejestrowanych dźwięków. Dzięki złączu USB zapisane raporty w łatwy skopiujemy na dysk twardy naszego osobistego komputera.

Gadżet dostępny jest w Japonii. Jego cena wynosi niespełna 25. dolarów.

Specyfikacja:

Wymiary: 108 x 80 x 37 mm
Waga: 148 gramów
Zakres działania czujnika: 120 stopni, 4m
Zasilanie: zasilacz / baterie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)