Idealny gadżet do oczyszczania twarzy
Szczotki do czyszczenia twarzy zyskały dużą popularność jako najbardziej skuteczny sposób dbania o skórę. W końcu staranny makijaż i głębokie oczyszczanie porów sprawia, że cera nabiera blasku, zaś aktywne składniki kremów mogą lepiej wniknąć w skórę i ją odżywić. Wiele użytkowniczek podkreśla, że z urządzeniem jest tak, jak z elektrycznymi szczoteczkami do zębów. Jak spróbujemy raz, to już nie wyobrażamy sobie powrotu do tradycyjnego mycia. Zatem, jak działa soniczna szczoteczka do twarzy, jakie są jej wady oraz zalety oraz kto może z niej korzystać?
Szczoteczki do oczyszczania twarzy to popularne gadżety, których używa coraz więcej kobiet. Moda ta rozpoczęła się w za oceanem i szybko dotarła do Polski. Zmiana szczoteczki z manualnej na soniczną porównywana jest przejściem ze zwykłej szczoteczki do zębów na elektryczną - gdy raz spróbujemy, trudno nam wyobrazić sobie powrót do starej metody. Według producentów, szczoteczki soniczne działają nawet pięć razy skuteczniej od tradycyjnego mycia dłońmi. Dzięki temu, że wykorzystują technologię soniczną, szczoteczka wykonuje nawet 30. ruchów oscylacyjnych na sekundę.
Z założenia szczoteczki soniczne mają doskonale dbać skórę - oczyszczać pory, zwalczać niedoskonałości i suche skórki, a nawet opóźniać jej starzenie. Delikatny masaż, który gwarantuje to urządzenie, poprawia także samo ukrwienie skóry, dzięki czemu jest ona lepiej odżywiona. Poprawa krążenia krwi na twarzy ma również pozytywny wpływ na koloryt skóry. Większość dostępnych na rynku szczoteczek sonicznych jest wodoodporna. Dzięki temu, możemy je stosować na przykład pod prysznicem czy podczas kąpieli w wannie. Dodatkowo, posiadają one zwykle dwie prędkości, co znacznie ułatwia kontrolę intensywności oczyszczania. Ponadto, niektóre modele szczoteczek posiadają wymienne głowice, dzięki czemu możemy wybrać czy jest nam potrzebne urządzenie z miękkim włosiem (do oczyszczania skóry), czy z twardszymi włoskami (do peelingu).
Pamiętajmy, że jeśli urządzenie posiada miękkie włoski, szybkie ruchy szczoteczki doprowadzają do dokładnego oczyszczenia skóry z resztek makijażu - docierają do załamań i bruzd, miejsc przy nosie, czy linii włosów oraz do samych porów skóry. W przypadku, gdy włoski szczoteczki są nieco mocniejsze i twardsze, a obroty szybsze, urządzenie poza oczyszczaniem skóry, wykonuje jej delikatny peeling. Warto zaznaczyć, że nie musimy codziennie korzystać z tego urządzenia, aby cieszyć się jego dobroczynnym efektem. Najlepiej stosować urządzenie co drugi dzień, natomiast w przypadku peelingu wystarczy, że będziemy używać go tylko raz w tygodniu.
Jak używać szczoteczki elektrycznej?
Przed użyciem urządzenia musimy pamiętać o dokładnym usunięciu makijażu z oczu. W kolejnym kroku nakładamy na wilgotną twarz niewielką ilość preparatu oczyszczającego. Włączamy sprzęt i wykonujemy koliste ruchy na skórze twarzy. Pamiętajmy, by nie przyciskać go zbyt mocno, bo obniży to siłę ruchów szczoteczki i zmniejszy efektywność oczyszczania. Cały proces powinien trwać około minuty. W przypadku, gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę ze szczoteczką, włączmy ją na około 3. sekund. Pewnie dla wielu pań pierwsze użycie szczoteczki będzie zaskoczeniem, ponieważ nawet jeśli skutecznie zmywały makijaż tonikiem i żelem do twarzy, to zauważą one, jak dużo zanieczyszczeń nadal znajdowało się na skórze. Warto również zaznaczyć, że urządzenia możemy używać także do pielęgnacji szyi i dekoltu.
Jak dbać o szczoteczkę?
Raz w tygodniu powinniśmy dokładnie myć szczoteczkę - najlepiej ciepłą wodą i mydłem. Jeśli chodzi o końcówki, to powinniśmy je wymieniać raz na 3 miesiące, ponieważ zużyte włoski przestają przynosić pożądane efekty.
Kto może korzystać z urządzenia?
Pamiętajmy, że każda skóra jest inna, więc soniczna szczoteczka nie sprawdzi się u każdego. Jeśli posiadamy cerę naczynkową, atopową, cerę suchą czy zaczerwienioną, łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych, alergie czy inne uszkodzenia skóry, wtedy nie powinnyśmy korzystać z urządzenia.
Zobacz także: Urządzenie do skanowania twarzy
_ Źródło: realash / poradnikzdrowie _