Konkurenci IE w nowych wersjach

Konkurenci IE w nowych wersjach

Konkurenci IE w nowych wersjach
22.10.2007 15:00, aktualizacja: 23.10.2007 13:55

Użytkownicy dwóch najpoważniejszych konkurentów Internet Explorera - przeglądarek Firefox oraz Opera - mogą już pobrać ich najnowsze wydania. W Firefoksie 2.0.0.8 usunięto aż 10 różnych błędów ( w tym 8 związanych z bezpieczeństwem ), zaś w Operze 9.24 - dwie luki.

Mozilla Firefox 2.0.0.8 dostępna jest w wersjach dla Windows, Linux oraz Mac OS X ( warto wspomnieć, że jest to pierwsze wydanie FF przygotowane do pracy w systemie Leopard ). Najnowsze uaktualnienie dla open-source'owej przeglądarki zostało uznane przez duńską firmę Secunia z "wysoce krytyczne" - oznacza to, że przeprowadzenie ataku za pośrednictwem którejś ze znalezionych we wcześniejszym wydaniu luk jest możliwe przy minimalnym udziale ze strony użytkownika. Chodzi tu m.in. o błędy umożliwiające m.in. ukrywanie nagłówka strony, wykradanie plików, czy uruchomienie złośliwego kodu.

Oprócz łatania luk w zabezpieczeniach, w najnowszej wersji programiści Mozilli wprowadzili również dwie poprawki zwiększające stabilność aplikacji.

W Operze 9.24 załatano dwa błędy w zabezpieczeniach - pierwszy z nich umożliwia nieautoryzowane uruchomienie "złośliwego" kodu w przypadku korzystania z zewnętrznego czytnika RSS lub klienta poczty, zaś drugi - uruchomienie w przeglądarce niebezpiecznych skryptów.

Więcej informacji o problemach i poprawkach, a także pliki do pobrania znaleźć można na stronach Mozilli - http://en-us.www.mozilla.com/en-us/firefox/2.0.0.8/releasenotes/ oraz Opery - http://www.opera.com/docs/changelogs/windows/924/index.dml. Aplikacje można również uaktualnić poprzez wbudowane do nich mechanizmy automatycznego instalowania poprawek ( w przypadku Opery - z poziomu menu Pomoc pobrać można plik instalacyjny wersji 9.24 ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)