9 na 10 nowych smartfonów pracuje na Androidzie

9 na 10 nowych smartfonów pracuje na Androidzie
03.11.2016 11:09
9 na 10 nowych smartfonów pracuje na Androidzie
Źródło zdjęć: © flickr.com

Blisko 90 procent nowych telefonów sprzedanych od 1 lipca do końca października br. wyposażonych jest w system operacyjny od Google’a. Wg raportu Strategy Analytics w trzecim kwartale 2016 sprzedało się na świecie 375 i pół miliona smartfonów z czego prawie 330 milionów przypadło w udziale Androidowi.

Tym samym Android zwiększył swoją, i tak już dużą, przewagę nad pozostałymi systemami operacyjnymi z 84 procent w 2015 do 88 procent w 2016 roku. Stało się to kosztem pozostałych systemów, iOS (iPhone) spadł z 13 do 12 procent, a pozostałe (w tym Windows Phone) z 2,3 procenta do jedynych 0,3 procenta.

Dyrektor Strategy Analytics, Woody Oh, tak skomentował przewagę systemu od Google'a:
Przewaga Androida na światowym rynku smartfonów jest w tym momencie bezsporna. Tanie usługi i przystępne oprogramowanie pozostają atrakcyjne dla producentów telefonów, operatorów i konsumentów. Jednak przed Google'em stoi kilka wyzwań. Android jest używany przez wielu producentów, a tylko kilku z nich odnotowuje zyski. Dodatkowo nowy telefon Google'a, Pixel, tworzy konkurencję dla producentów telefonów, dzięki którym Android stał się tak popularny.

Na Androidzie pracują prawie wszystkie smartfony oprócz iPhone’ów, nie dziwi więc przewaga nad innymi systemami. Taka popularność ma jednak też swoje wady. Telefony z Androidem są bowiem najczęściej atakowanymi urządzeniami mobilnymi. Wymierzone jest w nie ponad 90 procent ataków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)