Wysyp nowych kompaktów Nikona

Wysyp nowych kompaktów Nikona

Wysyp nowych kompaktów Nikona
03.02.2010 12:19, aktualizacja: 21.06.2016 13:34

Nikon wprowadza na rynek model COOLPIX S8000, najsmuklejszy na świecie aparat fotograficzny z 10-krotnym zoomem optycznym. Ten wielofunkcyjny kompakt z wiosennej linii COOLPIX ma zaledwie 27,3 mm grubości i wyposażony jest w funkcję kręcenia filmów w rozdzielczości HD. Oprócz niego zaprezentowano sześć innych, ciekawych nowości.

COOLPIX S800. przeznaczony jest dla osób oczekujących znakomitej jakości zdjęć, które zwracają jednocześnie uwagę na poręczne wymiary samego aparatu. Dzięki wielu automatycznym ustawieniom, w tym czterem zaawansowanym funkcjom przeciwdziałającym rozmyciu obrazu, model S80000 jest niezwykle łatwy w obsłudze. Dodatkowo, rozdzielczość 14,2 megapikseli oraz krótki czas reakcji i szybki system ustawiania ostrości, niczym w lustrzankach cyfrowych, sprawiają, że aparat jest gotów do pracy niezwłocznie po uruchomieniu. Poza robieniem standardowych zdjęć, naciskając przycisk wideo można premierowym modelem nagrywać filmy z prędkością 30 klatek na sekundę, z dźwiękiem stereo i w rozdzielczości HD.

Obraz
© (fot. Nikon)

Duży zoom
Szerokokątny obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym, zawierający soczewki ze szkła o niskiej dyspersji (ED), zapwnić powinien wyrazisty obraz zarówno w przypadku zdjęć jak i filmów wykonanych w wysokiej rozdzielczości HD. W modelu COOLPIX S800. można dokonać swobodnego wyboru pomiędzy szczegółami zbliżeń w trybie makro (od 1 cm), a zdjęciami wykonanymi z dużych odległości. System sterowania błyskiem pozwala uzyskać naturalne zdjęcia nawet w słabym świetle, a wyraźny ekran o rozdzielczości 921 tys. Punktów i przekątnej 3 cali, ułatwia wykonywanie oraz odtwarzanie zdjęć.

Od zmierzchu do świtu
Dzięki czterem funkcjom zapobiegającym rozmyciu obrazu aparat S800. pozwala uzyskiwać ostre zdjęcia przy fotografowaniu „z ręki” wieczorem lub w nocy. Dodatkowo, czułość ISO 3200 umożliwia wykonywanie wyraźnych zdjęć szybko poruszających się obiektów nawet przy słabym oświetleniu, uzupełniając układ redukcji drgań (VR) z przesunięciem osi optycznej obiektywu. Dzięki temu zmniejszony zostaje efekt drgań aparatu, szczególnie w słabym oświetleniu oraz wtedy, gdy aparat jest niestabilny.

Wygoda
Aparat COOLPIX S800. wyposażony jest w suwak ustawień, czyli nowy sposób na edycję zdjęć bez użycia komputera. Za pomocą obrotowego wybieraka wielofunkcyjnego można łatwo dostosowywać jasność, nasycenie i odcień barw. Poza standardowym ładowaniem z gniazdka, aparat można ładować także z komputera PC lub laptopa, korzystając z ładowarki USB z przejściówką.

Kolejnymi nowościami są aparaty: COOLPIX S4000 - aparat z ekranem dotykowym, COOLPIX P100 - pierwszy kompakt Nikona z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, COOLPX L110 - energooszczędny model wyposażony w obiektyw z 15-krotnym zoomemem optycznym oraz dwa proste w obsłudze aparaty – L20 i L21. Ostatnią z nowości jest aparat COOLPIX S3000. *COOLPIX S4000 *
Aparat wyposażono w matrycę 1. megapikseli i intuicyjny ekranem dotykowy o przekątnej 3 cali. W aparacie tym, dotykając ekranu, można przewijać zdjęcia oraz wyzwalać migawkę, co pozwala bardzo szybko zrobić zdjęcie - ostrość i ekspozycja zostaną wtedy ustawione automatycznie na wskazany obiekt. S4000 umożliwia też nagwywanie filmów w rozdzielczości HD. Szerokokątny obiektyw NIKKOR z 4-krotnym zoomem optycznym zapewnia ostre odwzorowanie detali, a cztery zaawansowane funkcje redukcji rozmycia obrazu powodują, że wpływ ruchu obiektów, słabego oświetlenia i drgania aparatu na zdjęcie jest minimalny. Gdy istnieje potrzeba szybkiego retuszu zdjęcia, można je poprawiać bezpośrednio w aparacie albo skorzystać z funkcji odręcznej notatki lub rysowania.

Obraz
© Model S4000 (fot. Nikon)

COOLPIX P100 - filmowiec
Hybrydowy aparat P10. umożliwia nagrywanie filmów z dźwiękiem stereo i w rozdzielczości Full HD (1080p), z szybkością 30 klatek na sekundę. Model posiada szerokokątny obiektyw NIKKOR z soczewkami ze szkła ED i 26-krotnym zoomem optycznym. Przetwornik obrazu CMOS z naświetlaną tylną warstwą zwiększa czułość i redukuje szumy, umożliwiając robienie udanych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Z kolei rozdzielczość 10,3 megapikseli pozwala uchwycić szczegóły obrazu oraz robić wysokiej jakości powiększenia. Pomimo zaawansowanych technologicznie rozwiązań, P100 jest prosty w użytkowaniu: posiada łatwo dostępny przycisk do nagrywania filmów oraz ułatwiający kadrowanie monitor LCD o przekątnej 3 cali, ze zmiennym kątem nachylenia. Dodatkowo, w aparacie zastosowano pięć funkcji przeciwdziałających rozmyciu obrazu, które pozwalają odpowiednio nastawiać ostrość podczas fotografowania.

Obraz
© Model P100 (fot. Nikon)

*COOLPIX L110 - wytrwały i energooszczędny *
Aparat wyposażono w szerokokątny obiektyw NIKKOR z 15-ktornym zoomem optycznym oraz funkcję nagrywania filmów z dźwiękiem stereo w rozdzielczości HD, które można oglądać na dużym monitorze LCD o przekątnej 3 cali. Model wyposażono w matrycę CCD o rozdzielczości 12,1 megapikseli, pięć funkcji zapobiegających rozmyciu obrazu, 1. programów tematycznych oraz tryb zdjęć makro z odległości 1 cm. Zaletą modelu L110 jest energooszczędność. Aparat ten zrobi więcej zdjęć niż większość aparatów cyfrowych na baterie typu AA - 840 zdjęć - oraz nagra 7 godzin filmu w rozdzielczości HD.

Obraz
© Model L110 (fot. Nikon)

COOLPIX L21 i L22 – do zabawy i na każdą kieszeń
Aparat L2. jest wyposażony w wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali, matrycę CCD o rodzielczości 12 megapikseli, natomiast COOLPIX L21 monitor LCD o przekątnej 2,5 cala oraz matrycę CCD o rodzieloczości 8 megapili. Oba modele wyposażono w 3,6-krotny zoom optyczny, funkcje takie jak elektroniczna redukcja drgań (eVR) i wykrywanie ruchu, a także automatyczne wybieranie trybów fotografowania i tryb Auto. Aparaty posiadają dodatkowo duże przyciski służące do przełączania trybów fotografowania i odtwarzania. Oba modele – L21 i L22 – pozwalają nagrywać filmy z dźwiękiem i działają na zwykłych bateriach typu AA.

Obraz
© Model L22 (fot. Nikon)

Nikon COOLPIX S3000

COOLPIX S300. to następca cieszącego się dużą popularnością modelu S220. Oprócz wielu praktycznych funkcji, wyróżnia się elegancką i smukłą obudową, dostępną w siedmiu wariantach kolorystycznych: czerwonym, pomarańczowym, niebieskim, zielonym, różowym, srebrnym oraz czarnym.

Smukły korpus modelu S300. ma grubość 19 mm. Mimo małych gabarytów kryje w sobie matrycę CCD o rozdzielczości 12 megapikseli oraz szerokokątny obiektyw NIKKOR z 4-krotnym zoomem optycznym. Aparat posiada monitor LCD o przekątnej 2,7 cala, z powłoką przeciwodblaskową. Zbiór funkcji takich jak cztery tryby zapobiegania rozmyciu obrazu oraz elektroniczna redukcja drgań (eVR) zapewnia wyraziste zdjęcia. Tryb automatycznego wybierania programu tematycznego samoczynnie ustawia odpowiedni program, aby ułatwić robienie zdjęć.

Obraz
© Model S3000 (fot. Nikon)

Prostota i wygoda
COOLPIX S300. cechuje się prostotą obsługi - ma większe przyciski, dzięki którym można szybciej i łatwiej uruchomić odpowiednie funkcje oraz umieszczony w wygodnym miejscu, na górze aparatu, zoom. System przetwarzania obrazu został zoptymalizowany w oparciu o EXPEED, czyli oryginalną koncepcję przetwarzania obrazu firmy Nikon. Gdy brakuje dostępu do gniazdka, aparat można ładować z komputera PC lub laptopa dzięki ładowarce USB z przejściówką.

*Zaawansowane funkcje *
Aparat S3000 wyposażony jest w zestaw funkcji automatycznych, takich jak: Program Inteligentny Portret, który ułatwia robienie doskonałych portretów, System AF z priorytetem twarzy, który automatycznie rozpoznaje na zdjęciu nawet do 12 twarzy i ustawia na nie ostrość oraz dostosowuje ekspozycję, czy funkcja miękkiego odcienia skóry, samoczynnie wykrywająca i wygładzająca odcień skóry fotografowanych osób. Dodatkowo, jeśli fotografowany obiekt porusza się, można uruchomić jego śledzenie, dzięki czemu ustawiona zostanie na niego ostrość, aż do momentu wykonania zdjęcia. Wyzwolenie migawki może również nastąpić po tym, jak fotografowana osoba się uśmiechnie, z kolei funkcja wykrywania mrugnięcia pomoże w wykonaniu zdjęcia, na którym ma otwarte oczy, ponieważ w przeciwnym wypadku aktywowany zostaje tryb ostrzeżenia przed mrugnięciem pozwalający powtórzyć nieudane ujęcie. Zastosowanie redukcji efektu czerwonych oczu umożliwia automatyczne korygowanie efektu czerwonych oczu jeszcze w aparacie, przed zapisaniem
zdjęcia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)