Komputer "zasilany" ludzką krwią

Komputer "zasilany" ludzką krwią

Komputer "zasilany" ludzką krwią
Źródło zdjęć: © sxc.hu
07.04.2011 12:56, aktualizacja: 07.04.2011 22:16

Komputer "zasilany" ludzką krwią? Brzmi przerażająco, ale być może właśnie tak będzie wyglądała przyszłość. W Indiach opracowano już memrystory, czyli oporniki z pamięcią, wykorzystujące ludzką krew

Komputer "zasilany" ludzką krwią? Brzmi przerażająco, ale być może właśnie tak będzie wyglądała przyszłość. W Indiach opracowano już memrystory, czyli oporniki z pamięcią, wykorzystujące ludzką krew. Co ciekawe naukowcy wcale nie zamierzają na tym poprzestać i już zapowiadają, że to dopiero początek eksperymentów.

Hinduscy naukowcy mają śmiałe plany co do wykorzystania płynów ustrojowych człowieka w technice. Twierdzą, że memrystory z ludzką krwią mogą zrewolucjonizować rynek komputerów. Okazało się, że krew pod wpływem przyłożonego napięcia zmienia swoją rezystancję, a co więcej zapamiętuje jej wartość przez około 5 minut.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Memrystor to jeden z podstawowych biernych elementów elektronicznych. Działa jako pojedyncza komórka pamięci i może służyć do przechowywania jednego bitu informacji. Z ich pomocą można zbudować tranzystory charakteryzujące się znacznie mniejszymi rozmiarami niż pozwalały na to wcześniejsze technologie. Dodatkowo mogą posłużyć do produkcji bardzo szybkich pamięci masowych o znacznie większej gęstości zapisu niż tradycyjne dyski twarde.

Pierwsze tego typu układy opracowano trzy lata temu, jednak nigdy do tej pory nie łączono ich z ludzką krwią. Hinduscy naukowcy zapowiadają, że to dopiero początek badań. Planują również rozpoczęcie prac nad wykorzystaniem w elektronice innych płynów ustrojowych człowieka.

źródło: spectrum.ieee.org

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)