Kodak ogłosił bankructwo

Kodak ogłosił bankructwo

Kodak ogłosił bankructwo
Źródło zdjęć: © DragonFlyEye / Flickr / CC
19.01.2012 13:40, aktualizacja: 19.01.2012 15:33

The Wall Street Journal przynosi smutną dla każdego fana kinematografii wiadomość - istniejącej od 131 lat firmie skończyły się środki na spłatę wszystkich swoich długów. Koncern został zmuszony do złożenia w sądzie wniosku o ochronę przed roszczeniami wierzycieli.

Szukający w najróżniejszych miejscach pieniędzy Kodak nie zanotował od pięciu lat rocznego zysku. Pomimo ogłoszenia bankructwa i zaciągnięcia niemal miliarda dolarów kredytu mającego umożliwić funkcjonowanie koncernu w trakcie postępowania upadłościowego, nie można go nazwać zimnym trupem. Kodak jest po prostu kompletnie spłukany.

Firma mogąca pochwalić się między innymi wprowadzeniem na rynek wielu podstawowych obecnie technologii fotograficznych (chociażby filmu fotograficznego 3. mm) oraz stworzeniem standardu fotografii małoobrazkowej, cały czas posiada niemałą liczbę cennego sprzętu oraz patentów, które zapewne rozejdą się jak ciepłe bułeczki. Możliwe jest też przekształcenie Kodaka w o wiele mniejszy, ale za to dochodowy biznes. Planowana restrukturyzacja miałaby się zakończyć w przyszłym roku.

Szkoda by było, gdyby jedynym śladem po bankrutującej firmie został jedynie znajdujący się w Hollywood budynek Kodak Theatre, w którym od 200. roku wręczane są nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Chociaż nawet to nie jest pewne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (226)