Nastolatek złamał zabezpieczenia iPhone'a 7 w 24 godziny

Nastolatek złamał zabezpieczenia iPhone'a 7 w 24 godziny

Nastolatek złamał zabezpieczenia iPhone'a 7 w 24 godziny
Źródło zdjęć: © Apple
23.09.2016 16:09, aktualizacja: 23.09.2016 19:12

Jailbreak, czyli popularne "złamanie" iPhone'a, to termin towarzyszący smartfonom Apple od pierwszego modelu. Najnowszy iPhone 7 został już złamany.

Zabezpieczenie przed instalowaniem nieautoryzowanych przez Apple aplikacji zostało złamane w najnowszym iPhonie 7. Zhakowanie "najlepszego i najbardziej zaawansowanego iPhone'a" zajęło 19-latkowi zaledwie 24 godziny.

Dorosły, ale jeszcze nastoletni haker, znalazł metodę na ominięcie wszystkich zabezpieczeń, jakie zastosowano w nowiutkim iPhonie 7, z działającym na jego pokładzie iOS 10. Złamał (ang. _ jailbrake _) wszystkie z nich i całkowicie przejął kontrolę nad nowym telefonem. Dzięki _ jailbreakowi _ 19-letni Luca Todesco, znany w sieci jako qwertyoruiop może teraz dosłownie zrobić ze swoim telefonem co tylko chce.

Jako dowód swojej udanej działalności hakerskiej Todesco zamieścił tweeta z uruchomionym na pokładzie iPhone'a 7 programem Cydia. Jak sam się chwali w serwisie _ Motherboard _, zainstalowanie pirackiego oprogramowania zajęło mu zaledwie 2. godziny.

Wszystko wskazuje na to, że jailbreak, który opublikował Todesco, jest pierwszym, jaki udało się wykonać na iPhonie 7 z w pełni funkcjonalnym iOS 10. Mimo tego młodzieniec nie ma zamiaru dzielić się osiągnięciami swojej pracy i nie będzie publikował sposobu na złamanie iOS 10. Powodem, jak można się domyśleć, są pieniądze. Złamanie telefonu może być warte nawet 500 tys. dol.

Pomimo że Todesco nie ma zamiaru upubliczniać instrukcji, jak obejść zabezpieczenia nowego Apple iPhone'a 7. to tylko kwestią czasu jest, kiedy w sieci pojawi się instrukcja, jak samemu złamać nowy smartfon Apple'a.
LOP

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)