Karcher Rain System - twój ogród nawadnia się sam

Karcher Rain System - twój ogród nawadnia się sam
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.06.2014 09:59

Aby zadbać o optymalne nawadnianie ogrodów najlepszym rozwiązaniem są automatyczne systemy nawadnia. Karcher opracował system, w którym można znaleźć moduły programowania czasowego, gdzie w połączeniu z różnego rodzaju czujnikami, stanowią samowystarczalne systemy.

Alternatywą są czujniki, które poprzez pomiar poziomu wilgotności gleby, sterują nawadnianiem. Podlewanie automatycznie aktywuje się wówczas, gdy poziom wilgotności gleby spada poniżej pożądanego poziomu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kärcher Rain System umożliwia dostarczanie wody dokładnie tam, gdzie jest potrzebna, a jej ilość można zmieniać w zależności od zapotrzebowania i odpowiednio ustawić dla indywidualnej lokalizacji. Rain System łączy zalety węży kroplujących i tradycyjnego nawadniania. System pracuje z wodą podawaną pod ciśnieniem do maks. 4 bar, wężami PVC 1/2” oraz dyszami kroplującymi i spryskującymi. Do systemu można zamontować reduktor, który chroni dysze przed zbyt wysokim ciśnieniem oraz filtr, który skutecznie wyłapuje zanieczyszczenia mogące znajdować się w wodzie. System jest wysoce elastyczny, dzięki czemu można go łatwo dostosować do każdego ogrodu. Współpracuje on z modułem sterującym nawadnianiem – SensoTimer, który samodzielnie dba o właściwy stopień nawilżenia gleby.

Na cały system składają się: system złączy, węże kroplujące, dysze kroplujące, dysze spryskujące mikro o trzech kątach nawadniania (360°, 180°, 90°) i regulowanym przepływie wody oraz moduł sterujący nawadnianiem SensoTimer ST6 eco!ogic, który dba o właściwy stopień nawilżenia gleby. Czujnik poziomu wilgotności gleby, który jest w zestawie co 30 minut przesyła informacje o jej wilgotności do modułu sterującego. Pożądana wartość wilgotności gleby może zostać dowolnie ustawiona w pięciostopniowej skali. Nawadnianie rozpoczyna się automatycznie w momencie gdy wilgotność gleby spadnie poniżej ustawionej wartości. Maksymalny czas nieprzerwanego nawadniania, jaki można ustawić wynosi 90 minut. Wykorzystując funkcję eco!ogic nawadnianie można opóźnić od 1 do 7 dni. W każdej chwili można również przejść na ręczne sterowanie nawadnianiem. Zintegrowany przycisk pozwala ręcznie opóźnić nawadnianie na 24 godziny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)