System klimatyzacji Panasonic Free Multi

System klimatyzacji Panasonic Free Multi

System klimatyzacji Panasonic Free Multi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.05.2012 12:56

Panasonic wprowadził na polski rynek nową wersję systemu klimatyzacji Free Multi. Producent zapewnia, że urządzenia gwarantuje chłodzenie i ogrzewanie do 5 pomieszczeń, przy jednoczesnym ograniczeniu o 35 proc. zużycia energii. Rozwiązanie, które nie wymaga dużej powierzchni do instalacji, zostało opracowane z myślą o domach jednorodzinnych i małych obiektach komercyjnych.

Osiągnięcie oszczędności sięgających nawet 3. proc. jest wynikiem podłączenia jednostek zainstalowanych w poszczególnych pokojach do jednego napędzającego je urządzenia na zewnątrz budynku. W takiej konfiguracji system wykorzystuje mniej prądu niż w przypadku, gdyby każde urządzenie klimatyzacyjne miało swój oddzielny napęd. System uzyskał najwyższą ocenę efektywności energetycznej – klasę A, co potwierdza niski poziom zużycia energii.

Panasonic zapewnia, że Free Multi jest w stanie efektywnie działać nawet przy temperaturach zewnętrznych sięgających -1. stopni Celsjusza w trybie grzania, lub -10 stopni dla trybu chłodzenia. Kolejnym rozwiązaniem który przyczyniać się ma do zmniejszenia zużycia energii jest wprowadzenie nocnego i ekonomicznego trybu pracy, które dostosowują działanie urządzenia do potrzeb użytkowników.

Dzięki swojej konstrukcji system potrzebuje mniej miejsca w porównaniu z zastosowaniem pięciu oddzielnych jednostek, które w przypadku klasycznych systemów trzeba zainstalować na budynku. Dodatkowo, projektanci z Panasonic o prawie 1. proc. zmniejszyli wymiary jednostki zewnętrznej, przez co nie zaburza ona estetyki domu, umożliwiając jednocześnie łatwą instalację.

Nowy system Free Multi jest dostępny u dystrybutorów Panasonic w cenie od 21 950 zł netto (za kompletny system: agregat + 5 jednostek wewnętrznych).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)