Nano Garden – ogród w kuchni

Nano Garden – ogród w kuchni

Nano Garden – ogród w kuchni
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.06.2012 16:11

Przestrzeni, szczególnie w miastach, jest coraz mniej. Tymczasem ludzie mieszkający w drapaczach chmur także marzą o własnym ogrodzie. Firma Hyundai być może niedługo pomoże im spełnić te pragnienia.

Co zrobić, gdy dysponujemy tylko niewielkim balkonem, a chcielibyśmy zjeść warzywa i zioła z własnego ogrodu? Pozostaje kupić działkę za miastem lub…. stworzyć uprawę we własnej kuchni. Już niedługo ma to umożliwić urządzenie o nazwie Nano Garden. Jest to koncepcja miniogródka, który można stworzyć w domu. Ten ciekawy projekt opracowali specjaliści z firmy Hyunday, która do tej pory raczej mało kojarzyła się z roślinami. Autorzy koncepcji: Hyunjung Lee, Jaeyong Park, Changjin Shon oraz Seulki Park z Hyundai Engineering & Construction i Ill-woong Kwon z Gromo, za swój projekt zdobyli trzecie miejsce w konkursie Fast Company 2010 Idea Rewards.

Nano Garden gabarytami przypomina dużą lodówkę. Składa się z czterech oddzielonych od siebie półek, na których możemy hodować różne rośliny. Każda przegroda wyposażona jest w specjalne lampy, aby zapewnić optymalne warunki świetlne każdemu z uprawianych gatunków. Urządzenie wyposażono w automatyczny system dostarczania wody i substancji odżywczych. Wystarczy ustawić timer dla każdej półki. Powietrze wewnątrz przegród jest stale oczyszczane, więc nie ma obaw o nieprzyjemne zapachy. Hodowane w Nano Garden warzywa i zioła nie potrzebują ziemi ani nawozów. Wystarczy specjalny granulat –. podobny do tego, który wykorzystuje się w niektórych szklarniach.

Niestety na razie Nano Garden jest tylko projektem, ale wszystkie technologie, które autorzy chcieliby w tym urządzeniu zastosować, są obecnie w użyciu, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy już za kilka lat mogli cieszyć się smakiem roślin z naszej kuchni. Biorąc pod uwagę coraz większą świadomość ludzi w kwestii pożywienia i modę na zdrowy styl życia, urządzenie będzie cieszyć się niemałym powodzeniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)