Siedle Vario - system bezpieczeństwa w domu

Siedle Vario - system bezpieczeństwa w domu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.06.2012 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kamera wideo? Przełącznik z kluczem? Kod dostępu? Czytnik kart? – w przypadku systemu komunikacji Siedle Vario decyzja należy wyłącznie do użytkownika. Urządzenie może bowiem wykonywać wszystkie te funkcje.

Chyba każdy zgodzi się, że dom to miejsce, w którym wszyscy domownicy będą czuć się bezpiecznie. Niestety nikt nie wymyślił jeszcze sposobu, aby w 100. uchronić nas przed włamaniem, kradzieżą czy napaścią, ale na rynku są dostępne coraz bardziej zaawansowane technicznie produkty, które mogą sprawić, abyśmy we własnym domu czuli się niezagrożeni.

Siedle Vario to elastyczny system komunikacyjny, w którym dowolnie możemy zestawiać lub wymieniać moduły funkcjonalne. Dobór elementów znajdujących się w centrum komunikacji zależy przede wszystkim od naszych potrzeb i oczekiwań. Przy wyborze modułów Vario mamy do dyspozycji ponad 1. funkcji. Obok głośnika, przycisku dzwonka oraz kamery wideo, istnieją także inne rozwiązania, za pomocą których możemy zwiększyć bezpieczeństwo domu, np. wyświetlacz cyfrowy czy zamek szyfrowy. Ten ostatni nie tylko otwiera drzwi, ale także umożliwia sterowanie np. światłem i spełnia funkcję urządzenia wywoławczego.

Montując taki system, do budynku możemy wejść nie tylko za pomocą tradycyjnego klucza. Alternatywą są czytniki kluczy elektronicznych, kart lub odcisków palców –. w systemie Siedle Vario możemy wybrać dogodne dla nas rozwiązanie. Jeżeli istnieje taka potrzeba, w centrum komunikacyjnym przy wejściu do domu możemy zamontować również gniazdo wtykowe oraz czujnik ruchu, który po zmierzchu automatycznie włącza światło, np. w postaci reflektora punktowego, energooszczędnych modułów LED czy słupków oświetleniowych. Z centrum komunikacji znajdującym się przy drzwiach wejściowych możemy połączyć nawet skrzynkę pocztową.

Elementy systemu dostępne są w kilku barwach i wykończeniach; do wyboru mamy 6 kolorów seryjnych: 2 lakiery standardowe (biały i srebrny metalik), 2 o wysokim połysku (czarny i biały) oraz 2 lakiery mikowe (bursztynowy i ciemnoszary). Na zamówienie system Siedle Vario dostępny jest we wszystkich kolorach z palety RAL.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)