Profesjonalna kamera Sony z technologią NFC

Profesjonalna kamera Sony z technologią NFC

Profesjonalna kamera Sony z technologią NFC
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.12.2013 15:12

Sony wprowadza do swojej oferty nową kamerę HD z serii NXCAM. Model HXR-NX3 jest przeznaczony dla osób, które zajmują się filmowaniem zawodowo. Wysokiej klasy podzespoły i wykorzystanie najnowszych technologii sprawiają, że sprzęt jest bardzo funkcjonalny i ma szansę wygryźć z rynku część konkurentów.

Kamerą możemy sterować przy pomocy smartfona lub tabletu dzięki łączności Wi-Fi. Komunikacja z tymi urządzeniami może przebiegać także w drugą stronę, dzięki czemu możemy łatwo przenieść nagrany obraz na smartfona. Poza tym współpraca przez Wi-Fi obejmuje takie czynności jak podgląd obrazu, rozpoczęcie/zatrzymanie nagrywania, nastawianie ogniskowej, przysłony i ostrości. Aby ustawić tę ostatnią wartość, wystarczy dotknąć miejsca na wyświetlaczu smartfona lub tabletu, gdzie chcemy uzyskać ostry obraz. HXR-NX3 obsługuje również technologię NFC.

Opracowany przez Sony system Exmor 3CMOS z trzema przetwornikami typu 1/2,8. pozwala nagrywać filmy o efektywnej rozdzielczości Full HD (1080/50p). Filmy domyślnie zapisywane są w formacie AVCHD 2.0, jednak można używać również standardu DV. Równolegle kamera może zapisywać nagranie w stosunkowo niedużych plikach MP4 (720p, 3 Mb/s), obsługiwanych przez różnego rodzaju sieci i urządzenia mobilne.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Obiektyw charakteryzuje się szerokim kątem nieco poniżej 2. mm. Zoom optyczny wynosi 20x, jednak dzięki funkcji Clear Image Zoom możemy go rozszerzyć do 40x, bez zauważalnych strat jakości obrazu. Maksymalna ogniskowa przy tym rozwiązaniu wydłuża się aż do 1152 mm.

Dodatkowymi atutami są takie możliwości kamery jak nagrywanie w zwolnionym (2x) i przyspieszonym (50x) tempie, dwa gniazda na nośniki pamięci, które pozwalają płynnie przerzucać zapis na kolejną kartę bez przerywania nagrania. Istnieje również możliwość nagrywania na jednej, lub dwóch kartach jednocześnie, co obsługuje się specjalnymi przyciskami. O dodatkowe doświetlenie scen dba diodowa lampa umieszczona nad mikrofonem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)