Japonię zaleją roboty

Japonię zaleją roboty

Japonię zaleją roboty
27.04.2010 11:33

Produkcja robotów w Japonii zostanie zwiększona do 2015 roku dwukrotnie w porównaniu z obecnym poziomem - poinformowały media tokijskie

W realizacji tego zadania aktywny udział weźmie japońska Organizacja ds. Opracowywania Najnowszych Technologii w Energetyce i Przemyśle. Kwota środków, wydzielanych na ten okres uczestnikom programu, wyniesie 1,6 bilionów jenów (około 1. miliardów dolarów).

Obraz
© (fot. projectaiko.com)

Według obliczeń Ministerstwa Gospodarki, Handlu i Przemysłu produkcja robotów w Japonii do 203. roku zwiększy się w przybliżeniu 13 razy w porównaniu ze stanem obecnym, a wydatki na ich skonstruowanie i zastosowanie sięgną 9,7 bilionów jenów (ponad 100 miliardów dolarów).

Roboty znajdą powszechnie zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w przemyśle, usługach i gospodarstwach domowych. W skomplikowanych warunkach demograficznych Japonii, której ludność szybko starzeje się, roboty będą spełniać rolę pomocników technicznych w placówkach służby zdrowia i biurach. Do 2035 roku zajmą one także około połowy miejsc pracy w lokalnych firmach ochrony i usług.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)