Samsung wymieni pracowników na roboty

Samsung wymieni pracowników na roboty

Samsung wymieni pracowników na roboty
22.10.2015 18:17, aktualizacja: 23.10.2015 10:40

Samsung, przy wsparciu koreańskiego rządu, zainwestuje w roboty, które w przyszłości mają zastąpić pracowników w fabrykach urządzeń mobilnych.

Rosnące koszty produkcji, związane między innymi z rosnącym wynagrodzeniem minimalnym w Chinach, zmuszają producentów elektroniki do szukania oszczędności. Szczególnie firmy produkujące tak wiele urządzeń oraz podzespołów jak Samsung stale szukają sposobu na obniżenie kosztów produkcji.

Samsung zamierza rozpocząć produkcję robotów zdolnych do wykonywania skomplikowanych czynności manualnych, do których obecnie zdolni są tylko ludzie. Pomóc ma w tym koreański rząd, który wspomoże projekt kwotą 14,8 mld dolarów.

Z jednej strony obniżenie kosztów produkcji może w przyszłości korzystnie wpłynąć na wysokość cen elektroniki, jednak z drugiej strony spowoduje to masowe zwolnienia zbędnych pracowników, niekorzystnie wpływając na gospodarkę państw, które obecnie zajmują się produkcją podzespołów.

Jeśli plan Samsunga przyniesie oczekiwane rezultaty, to kolejną firmą zainteresowaną _ zatrudnieniem _ robotów jest Foxconn, któremu pomysł bardzo się spodobał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)