Jaki rozmiar telewizora zmieścisz w salonie? Ciekawa aplikacja

Jaki rozmiar telewizora zmieścisz w salonie? Ciekawa aplikacja

Jaki rozmiar telewizora zmieścisz w salonie? Ciekawa aplikacja
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.07.2013 14:37, aktualizacja: 11.07.2013 15:29

Sharp udostępnił aplikację augmented reality - AR (rozszerzonej rzeczywistości), aby pomóc w wyborze najlepszego telewizora o przekątnej powyżej 50 cali. Bezpłatna aplikacja wykorzystuje technologię AR, aby pomóc w wyborze odpowiedniego rozmiaru telewizora. Aplikacja pozwala kupującym na wizualizację telewizorów o przekątnej od 50 do 90 cali w ich własnym domu.

Kiedy decydujemy się na telewizor o rozmiarze ponad 5. cali, należy mieć pewność, że będzie pasować do wnętrza domu. Aplikacja pozwala przekonać się, jak telewizory o różnych rozmiarach ekranu prezentują się w dowolnym wnętrzu. Użytkownik może wybierać z listy dostępnych telewizorów, przesuwając palcem po ekranie smartfona lub tabletu, a następnie spacerować po pokoju, sprawdzając, jak dany telewizor wygląda w mieszkaniu. Aplikacja pozwala również tworzyć zdjęcia telewizora w domu, aby przesłać je później do przyjaciół i rodziny. W ten sposób można się pochwalić 90-calowym telewizorem nawet go nie mając.

Aplikacja Sharpa pozwala sprawdzić optymalną odległość oglądania telewizji dla wybranego modelu z dużym ekranem. Umożliwia to oferowany przez aplikację przewodnik odległości. Co prawda w wizualizacjach wykorzystywane są telewizory Sharpa, jednak rozmiar telewizorów różnych marek jest zbliżony.

Aby wypróbować aplikację, należy odwiedzić App Store lub Google Play i wyszukać frazę “SHARP AR TV”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)