Jaki jest najpopularniejszy rozmiar smartfona?

Jaki jest najpopularniejszy rozmiar smartfona?
23.11.2015 15:27
Jaki jest najpopularniejszy rozmiar smartfona?
Źródło zdjęć: © Kārlis Dambrāns / CC

Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę DeviceAtlas na podstawie danych zbieranych z przeglądarek internetowych pokazują mocną dominację Apple.

Jak wynika z danych zebranych przez DeviceAtlas, w większości krajów objętych badaniem (Wielka Brytania, Australia, Japonia, Niemcy, Francja, Hiszpania) najpopularniejszym rozmiarem smartfona jest 4,7". Ten zaś oferują przede wszystkim nowe słuchawki Apple'a - iPhone 6 i 6s. Informacje na temat rozdzielczości przeglądarek wskazują zaś, że najpopularniejszą rozdzielczością dla smartfonów jest 750 x 1334, które oferują tylko opisane wyżej modele Apple'a.

Jeśli wyłączylibyśmy iPhone'y z tego zestawienia, drugim w kolejności najpopularniejszym rozmiarem telefonu są modele równe lub większe niż 5 cali. To pokazuje, że jednak duże smartfony powoli wypierają swoje mniejsze odpowiedniki, mimo że kiedyś takie wymiary uważane były za przesadzone. Rośnie także popularność modeli oferujących wysoką rozdzielczość Quad HD - w wielu krajach posiada ją już 5-10 proc. telefonów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Facebook wprowadzi opcje ułatwiające rozstanie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)