iPhone 6 Plus wybuchł podczas ładowania

iPhone 6 Plus wybuchł podczas ładowania
Źródło zdjęć: © chip.pl

07.07.2015 13:17, aktual.: 07.07.2015 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Złośliwi powiedzą, że to kolejny dowód na to, że technologia dybie na życie człowieka. Zazwyczaj za tego typu wypadki odpowiada jednak sam użytkownik, który nie stosuje się do zaleceń producenta używając nieoryginalnych baterii czy ładowarek. Tym razem jednak było inaczej.

Mieszkanka Hong Kongu kładąc się spać zostawiła swojego iPhone’a 6 Plus na szafce nocnej, gdzie miał podładować się przez noc. Siedem godzin później, ze snu wybudził ją odgłos eksplozji - smartfon stanął w płomieniach. Kobieta szybko ugasiła pożar za pomocą poduszki i nie odniosła żadnych obrażeń.

Tu należałoby przypuszczać, że winę ponosi nieoryginalna ładowarka lub bateria, jednak kobieta twierdzi, że używała wyłącznie sprzętu Apple'a. Z tego powodu będzie domagała się odszkodowania od producenta.

To już kolejny przypadek w tym roku, gdzie iPhone mógł doprowadzić lub doprowadził do tragedii. Wcześniej pisaliśmy o iPhone'ie 6, który wybuchł jak granat podczas rozmowy, iPhone'ie 5C, który wybuchł w kieszeni spodni i iPhone'ie 5S, który poparzył nastolatka.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Poradnik: Ujarzmiony chaos danych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)